İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HTACCESS sorunu ... ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
RewriteRule ^(.*)---(.*).html$ hikaye.php?id=$2

Bunda linkler : /hikaye-adi---1.html şeklinde oluşuyor. bunları nasıl şu şekle çevirebilirim : /hikaye-adi.html?id

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
RewriteRule ^(.*)-(.*).html$ hikaye.php?id=$2

Eminmisin böyle olduğuna ben Soru işareti ayracına rastlamadım verdiğin kodda. Çalışmıyorda :) istediğim şekil yukarıda da belirttiğim üzere : /hikaye-adi.html?1 şeklinde ? işaretinden sonra ID gelecek.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Soru işaretine niye ihtiyacın var ki?
RewriteRule ^hikayeid_([0-9]*)_(.*)\.html$ video/videogoster.php?id=$2 [L]
Hikaye ismini yansıtmak içinde, başlık parametresini urlye yazdırıcaksın. Örnek veriyorum :
hikayelistele.php'ye gireceksin. Url şöyle olacak;
http://www.tozlukutu.com/videoid_<?=$idno?>_<?=$dosyaadi?>.html

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Soru işaretine niye ihtiyacın var ki?
RewriteRule ^hikayeid_([0-9]*)_(.*)\.html$ video/videogoster.php?id=$2 [L]
Hikaye ismini yansıtmak içinde, başlık parametresini urlye yazdırıcaksın. Örnek veriyorum :
hikayelistele.php'ye gireceksin. Url şöyle olacak;
http://www.tozlukutu.com/videoid_<?=$idno?>_<?=$dosyaadi?>.html

Teşekkürler ama işte ben o şekilde istemiyorum :) adres: guzel-hikaye.html?182 şeklinde olsun istiyorum. Hikaye adı:güzel hikaye ve Hikaye id:182 olan veri için.

ihtiyacım olması yada olmaması olayı değil linkleri bu şekle çevirmek istiyorum. Yani site.com/guzel-hikaye.html?182 adresini yazdıgımda hikaye.php?id=182 çalışsın ve 182 nolu hikayeyi bassın ekrana :) sanırım zor olmasa gerek bu.
HTACCESS de buna uygun rewrite nasıl olmalı bilemiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5