İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HTC One İncelemesi

grandeur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HTC One, HTC’nin şu ana kadar piyasaya sürdüğü en güçlü ve kesinlikle en klas akıllı telefon. Sorunsuz bir işletim sistemine sahip ve fazladan depolama özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Alüminyum kasa hem havalı hem de güven veriyor. Amerika’da tedarik sorunları görülmesi sonrası piyasaya çıkması kısa bir süre ertelenmiş olsa da artık raflardaki yerini almaya başladı. Unutmadan belirtelim HTC One Mayıs 2013′te 2000 TL civarında bir etiketle ülkemizde karşınıza çıkabilir.

HTC_One_!_20130220225214.jpg

Tamamen alüminyum 2 GB RAM’e sahip HTC One‘ın kutu açılımında iki adet HTC etiketi, USB kablosu, kulaklık, mini SIM iğnesi, şarj ve kullanım kılavuzu ile garanti belgesi karşımıza çıkıyor.

HTC One, Qualcomm® Snapdragon™ 600, dört çekirdekli, 1.7 Ghz donanım hızıyla dikkatinizden kaçmayacak. HTC One her zamanki gibi 32 GB ve 64 GB hafıza fiyatlandırmasıyla karşımıza çıkacak. Wireless, Radio, Bluetooth 4.0, 802.11, Wi-Fi ve NFC özellikleri var. 7 inç ve Full HD (1080p) özellikli; HTC BoomSound çift hoparlörlü olduğunu da belirtelim. Tabletlere ve televizyonlara bağlanma şansınız da var. Çocuk modu seçeneği ile bebeleri bazı uygulamalardan uzak tutmak mümkün.

SD kart girişinin olmaması, nispeten ağır oluşu, çıkmayan batarya, hdmi eksikliği ve kullanıcıya kalan RAM miktarının sorgulanması eleştirilen taraflar olsa da Samsung gibi tasarımda tekrara gitmediği için HTC’yi kutlamak gerek. Çok daha kaliteli bir kulaklıkla gelebilirdi bu da bir eksisi. Tamir edilebilirlik oranının da yerlerde olduğunu belirtmeliyim. Çok dikkatle kullanmalısınız sökerken birçok parça zarar görebilir. HTC’nin kötü bir servis ağına sahip olduğunu unutmayalım.

Benim tercihim; ‘kesinlikle bu telefonu almam’ yönünde ama son karar sizin. Bu kadar para verip piyasadaki yüksek özelliklere sahip cihazların yanına yaklaşamayan bir telefona sırf tasarımı için atlamak gereksiz geliyor. Detaylı rapora buradan bakabilirsiniz. Yine de oyun ve ses performansı etkileyebilir sizi o ayrı tabi. Kendi kişisel kanaatim fotoğraf çekmeyi sevdiğim için Nokia Lumia 920 ve iPhone 5 arasında gidip geliyorum – halen neticeye varabilmiş değilim.

HTC One, müzik seven insanlar için en alınası telefonlardan biri.

http://www.9og.org/htc-one-incelemesi/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5