İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

http 404 bulunamadı

karzer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar elimde bir script var kurdum fakat linklere tıklayınca http 404 blunamadı hatası çıkıyor...heralde server ile alakalı ama bilmiorum...ardımcı olursanız sevinirim.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı hata bende de var....uzman bir arkadaşın yardımlarını bekliyoruz...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
linkler html olarak uyarlanmıs ise .htaccess dosyasında sorun olabilir

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
peep'in dedigi gibi muhtemelen htaccess'i atmıyorsunuz yada dosya hatalı

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya arkadaş script kurdum diyor ama hangi dilde nasıl bir sistem oldugunu yazmamış ama bakıyorumda hemen akıllara .htaccess gelmiş.

@karzer
Öncelikle Kurdugun script dili nedir ? ASP - PHP
Nasıl bir script kurdun link sitesimi, forum mu, vs..
ve nereye basınca nasıl bir hata veriyor bunalrı yazarsan yardımcı olunur.

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Büyük bir ihtimalle script, error 500 hatası veriyordur vede serverın custom error pages ayarlarında bir dosyaya ayarlanmıştır ve o dosya bulunamıyordur. Mesela error 500 hataları için 500.shtml dosyasını server ayarlarını girersin. Sonrada bir gün yanlışlıkla o 500.shtml dosyasını silersin, ondan sonra da 500 hatası veren scriptler 500.shtml bulunamadığı için "404 bulunamadı" hatası verir. Aslında bulunamayan script'in kendisi değil, hata dosyasının kendisidir.

Saygılar, sevgiler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5