İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Httpd simulator tool varmıdır ?

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaşlar,

bir sitemiz var örnek www.orneksite.com
aynı anda 1K, 10K, 100K kullanıcı geliyormuş gibi (localde çalışıyor olabilir sorun degil) davranacak ve sayfayı açacak
bizde sunucumuzdaki sonucları göreceğiz
böyle bir program yada sistem varmıdır bildiginiz ?
SAygılar

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
visitors analyzer olması lazımdı, bizim şirkete kurmuştu yazılımcı arkadaşlar. Sanal bir simülatör gibi, siteye girişe göre, veri alış verişini, band tüketimini ve hızını test ediyordu.Ancak çok pahalı diye, XAV scriptini de kurmuşlardı yanlış hatırlamıyorsam. Ondada, sayfayı indexleterek, oradaki KB verisini, tahmini girebilecek ziyaretçi sayısı ile çarpıyorlardı. Ama buda analyzer kadar net sonuç vermiyor diyorlardı..

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acemi kardeş bu bahsettigin programları bi deneyeyim sonucları mutlaka bildiririm teşekkür ederim
başka fikirleri olan arkadaşlarda yazabilirler
amaç 20k kullanıcı gelirse server tarafında ne tür ihtiyaclar belirir
mantık tümüyle buna dayanyor.
Saygılar

Edit :

Acemi kardeş XAV türündeki scriptler genelde açık olan siteler için kullanılıyormuş
ben açmadan kullanıp öngörü sahibi olmaya çalışıyorum :D

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elmasgüneş seni yeniden görmek güzel
göndermiş olduğun adresler içinde ayrıyetten çok teşekkür ederim

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rica ederim. Daha dün karşılaşmıştım bu sitelerden biriyle. O yüzden yardımcı olmak istedim.

Sanırım birçoğu ücretli. Ancak demo sürümleri işe yarayabilir.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
neoload'ı daha önce denemiştim, ziyaretçi için bir harita belirliyorsunuz, nereden nereye tıklayacağını, hangi sayfaları açacağını ve belirttiğiniz harita dahilinde belirttiğiniz sayıda online kullanıcı localhost'taki site üzerinde dolaşıyor. son olarakta ayrıntılı bir rapor sunuyor, hangi sayfanın makineyi en fazla yorduğu gibi sonuçlar elde edebiliyorsunuz. adresi elmasgunes vermiş.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5