İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hukukun üstünlüğünü yanlış bilen Cumhuriyet Savcısı

ADM_iyi

0
Onaylı Üye
Reaction score
39
Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde yaşanan skandal haber ülke gündemine geldi. İlçenin Cumhuriyet savcısı maç saatini karıştırıp da halı sahaya geldi. Sahada öğretmenlerin maç yaptığını görünce çok sinirlendi. Polise emir verdi ve 14 öğretmeni GBT'ye tabi tuttu. Kimlikleri yanlarında olmayan öğretmenler karakola götürüldü.

Böyle bir skandal ancak ve ancak Türkiye'de olabilir. Hukukun üstünlüğünü ilkokul öğrencisine sorsanız ne anlama geldiğini bilir. Ancak koskoca Cumhuriyet Savcısı hukukun üstünlüğünü, başkalarına karşı üstünlük anlamış.

yasintekin

Onaylı Üye
Reaction score
55
Liyakatle değil de birilerine sadakatle o makama gelenlerden adalet beklemek. En acısı da bu galiba.

Cimcime_Cool

0
Onaylı Üye
Reaction score
28
1 yılını verip KPSS'den 93 puan almış bir öğretmene 5-10 dakikalık mülakat sonunda 56 puan veren bir sistem. İşin garibi atama puanında da mülakat puanını esas almak tam da adaletin katledilmesidir ve kul hakkı yemektir.
Böyle bir ülkede savcının hırslarına yenik düşmesi çok insani geldi bana.

öğretmenlik mülakat adaletsizliği.jpg

Flamengo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
26
Düşüncücü bir karikatür buldum. Tam da buradaki haberi andırıyor

karikatür.jpg

makaleyaznet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Yok artık ya , zevki bir meseleye döndü kişilerin mevkileri.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5