İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HYIP lerden kaçının !!!

duke nukem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar 2 sene önce e-gold ve HYIP lerle uğraşmaya başlamış ve uzun bir süreden beride tamamiyle bunları terketmiş , çay kaşığıla kazandığım parayı kepçe ile kaybetmiş ve şimdiye kadarki zamanda baya para kaybetmiş deneyimli biri olarak size diyorumki

Aklı olan HYIP lerden uzak dursun ! Çünkü hepsi dolandırıcı !!! Bunlara en güzel örnekte benim gibi birçok arkadaşın para kaybettiği SolidInvestment 'ı verebiliriz!

HYIP tarihinde çok uzun süreli giden nadir sitelerden biriydii. Herkez paralarını alacağını zannediyordu ama 3 aylık planı çıktıktan sonra adamlar uçup gitti. Benimde 70 küsür dolarım.

Onun için ortalama olarak ozamandan beri HYIP denen şeyi hayatımdan sildim tamamiyle ama hayatımda ilk defa PTC siteleri sayesinde paypal hesabıma para kazanmaya başladım.

http://forum.iyinet.com/internetten-para/75596-11-56-lik-ilk-odememi-aldim-tavsiye.html

En bilineni Adbux olan ve bunun gibi sonradan birçok reklam linki başına ödeme yapan siteler çıktı. Bunların arasındada scammer'lar var tabiki (bkz aşşağıdaki link)

http://forum.iyinet.com/internetten-para/75600-odeme-yapmayan-dolandirici-ptc-sitelerin-listesi.html

ama en azından HYIP ler kadar büyük risk yok. Vede HYIP trafik siteleri gibi bunların seceresini tutan çeşitli siteler, bloglar var. Bunlar sayesindede ödeyip ödemediklerini görerek ona göre kayıt olabilirsiniz.

Mesela aşşağıda imza kısmındada getir.net ile kısalttığım ve sayfanın başındaki topic'tede belirttiğim gibi bu ödeme yapan PTC sitelerinden paid nu gibi sağlam olan 4 adres daha var bildiğim ve ödemelerimi alıp kesin olarak emin olduktan sonra forumda sizinle paylaşacağım.

Üsttede yazdığımı tekrarlamak istiyorum arkadaşlar. HYIP dünyasının içine yeni girmek isteyen arkadaşlar varsa eğer kulaklarına küpe olsun diye...

HEPSİ DOLANDIRICI !

taironas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten kim kime yuksek para versinki? Bukadar Banka Finans kurulusu bu işi bilmiyor sankide ..3-5 uyanık göz boyayan bir site ile milletin paralarını hortumluyor ..HYIP vs hikaye hakikaten

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dolandırıcı olduklarını ben solememişmiyim yazımda zaten,
benim yazım o kadar beğenilmiş ve güvenimiş ki, kimisinde bu ve diğer forumu referans gosterek nickimle birlikte yayınlamıslar.. benim bildiğim yuzlercesi var. zaten g de aratın dediğime hak verirsiniz. bi kısmıise sanki kendileri yazmıs gibi benim yazımın altına kendi isimlerini yazmıslar ki, diyecek soz bulamıorum onlara

hyipler dolandırıcıdır ama para kazanabilirsiniz, qumarda para kazanmıyor musunuz?
ama kaybedebiliyorsunuzda değil mi_?
kanımca hy,pler sistemli olunduğu takdirde iyi kazanc elde edebileceğiniz kaynaklardır
ve qumarbazlığa oranla mantıklı olursanız kazanmanız daha bir olasıdır...

ancak hicbirzaman hyip önermem, bende kaybettim hatta ne kötüdür ki bu sistemi duyup trde tanıtan ilklerdenim, ancak heryere manşet olan yazımda da uyarılarımı gayet net şekilde yaptım.

benim bildiğim solid inv. makul oranlar verdiği icin 2-3 sene yasamısdır. siz son 3 aya denk gelmissiniz.

Hyipler risktir, hepsi yalancıdır, ilk kuslar paraları kapar ancak sona kalanlar o kadar sanslı olmazlar bende 100-150 küsür dolarımı bunlara yedirdikten sonra hyipten hızlıca kacanlardanım :D

ancak yarın oburgun bakarsınız gene girerim :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5