İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hz.Hüseyin -620

simal25

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Hz.Hüseyin 620 yılında mübarek gözlerini açmıştır,sevgili peygamberimiz ne kadarda sevinmiştir torunu olunca,İsmini ise bizzat sevgili peygamberimiz koymuştur.6yaşına kadar sevgili peygamberimiz ile yaşamıştır.Babası hilafete geçmesi ile babasının yanında yer almıştır.Babasının vefatından sonra ağabeyi Hz hüseyin hilafete geçmesi ile ağabeyine itaat etmiştir.Hz hüseyin ilim ve hizmetler ile meşgul olmuştur Muaviyeden sonra yezidin Hilafete geçmesi ile mübarek Hz.Hüseyin çok vahim bir şekilde susuz bırakılarak,işkence ile kerbelada yezidin ordusu tarafında vahşi bir şekilde hiç acımadan peygamber torununu gözü dönmüş yezidin ordusu şehit etmiştir,bugün hala Hz.Hüseyin için tüm islam alemi gözyaşı dökmektedir.
Hz Hüseyin ilim,irfan ibadet ahlaki faziletler ile zirvede yaşamış mübarektir.Peygamber efendimiz hadisi şerifte Allahım ben bunları seviyorum sende onları sev diye dua etmiştir Allah cc hepsinden razı olsun.

bugün ve gelecekte bu peygamber torunlarını şehit edenleri müslümanlar ve tarih hiçbir zaman affetmeyecektir.

ALINTI :KAYNAK

Evan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Gündemden bir konu mu bu gerçekten? Hergün gazete okuyorum fakat hiç rast gelmedim. Gerçi dinsel haberleri hiç okumam ama...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5