İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IBAN - Para transferlerinde sorun yaşamamak için...

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Para transferlerinde sorun yaşamamak için, eylül ayı itibariyle başlayan IBAN (international bank account number) hesap numaranızı bağlı bulunduğunuz banka şubenizden alabilirsiniz.Bu kodu sadece uluslararası işlemlerde değil, ülke içi havale işlemlerinde bile kullanabilirsiniz.

Örnek Numara Hesap:
IBAN2.gif

IBAN Nedir ?
Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde, ülkeler arasında gerçekleştirlern para transferlerinin hızı ile kalitesini artırmak ve maliyetlerini düşürmek amacıyla International Bank Account Number-IBAN adı verilen uluslararası banka hesap numarası standardı geliştirilmiştir. IBAN bugün 33 Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır.

IBAN’ın amacı Avrupa ülkelerindeki banka ve diğer finansal kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilen para transferlerindeki hataları ve bundan doğan gecikmeleri engellemektir. IBAN sayesinde transfer edilen para daha hızlı ve hatasız bir biçimde göndericinin hesabından alıcının hesabına geçmekte; böylece, işlemlerde oluşan hatalardan kaynaklanan bekleme süreleri ve ek maliyetler ortadan kalkmaktadır.

Konu hakkında detaylı bilgi için, Bankalar birliği web sitesini ziyaret etmenizi öneririm.
http://www.tbb.org.tr/iban.htm

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bundan bir kaç sene önce elin yabancısı üyelik formunda IBAN numarası isteyince N/A gibi şeyler yazmak zorunda kalıyorduk :D

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu ayın 2 sinde yabancı bir şirketten eft gönderildi halen de hesabıma geçmedi , eskisi gibi gönderilen paraların durumu ne oluyor bilen varmı ?

U

ultraturknet

Misafir
Adsense'den EFT kabul edebilmek için kullanamıyoruz herhalde, değil mi?

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedo bu IBAN numarasi istiyor dün denizbankin sitesini ziyaret ettim müşteri hizmetlerini arayip numarami aldim
heralde google ads de eft ile ödeme yaparsa bu numarayi ister..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
işbankası sitesini ziyater edin. Hesap numarasnızı verdiğinde anında hesaplıyor ve size veriyor

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yapı Kredi de uygulamaya başlamış...

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hesabınıza giriş yapıp "Vadesiz Hesap İnceleme" ekranından "Hesap Bilgisi" butonuna basın.

F

fenerli

Misafir
Akbank için:
"Hesaplarım" menüsü altındaki “Mevduat Hesaplarım” alanından

B

blade1978

Misafir
iş bankası ne kadar kesiyor agalar bilen varmı 50$ kesiyormuş dedi memur işbankasındaki doğruluk payı warmı?

M

murme

Misafir
memurlar şubelere göre degişir kesinti miktarı bu arada arkadaşlar sedoya euro hesabi iban i verdim isme gelmiş havale bende 15gündür bekliodum neden gelmedi bu para die uyuz oldum bu iban bi işe yaramio bence şuan :D

B

blade1978

Misafir
yani bir yüzde kesintileri yokmu bu koskoca bankanın yaw kafasına göre kesiyorlarsa kesin cebe indiriyorlar parayı değilmi.birde moneyboookersta iban numarası yazmıyor sadece account number yazıyor.moneybookers iban kullanmıyormu??

M

murme

Misafir
cebe indirmiyolar şube insiyatifi die bişi var genel bi oran uygulamiyolar ara telefonla bak 444 lü numaralarını ayni cevabı alicaksın

B

blade1978

Misafir
oyle ise vay halimize.ama hala cevabımı alamadım.bankayı eklerken karşıma accunt number (hesap numarası) çıkıyor bu kısma iban yazılıyormu yoksa sadece hesap numaramımızı mı yazıyoruz şuna cevap verecek yokmu yaw para çekeceğim bakıyorum gene cevabı yazmamışsınız.ingilizce bilsem moneybookers support başvuracam.cevap nedir????????????

dedektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İş Bankası internet şubesinden yurtiçi EFT yaparken IBAN kabul etmiyor? Bilgisi olan var mı?

K

kahvenet

Misafir
dedektif' Alıntı:
İş Bankası internet şubesinden yurtiçi EFT yaparken IBAN kabul etmiyor? Bilgisi olan var mı?
IBAN= INTERNATIONAL BANK NUMBER yani uluslar arası banka numarası. Yurtiçi eft yaparken hesap numarasina veya isme yapabilirsin. IBAN'a gerek yok, ki zaten kullanilmiyorda.

dedektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kahvenet' Alıntı:
IBAN= INTERNATIONAL BANK NUMBER yani uluslar arası banka numarası. Yurtiçi eft yaparken hesap numarasina veya isme yapabilirsin. IBAN'a gerek yok, ki zaten kullanilmiyorda.
İş Bankası hesabımdan Vakıf hesabıma EFT yapıyom, her seferinde sorun çıkıyo. Tabii sorun, Vakıf'tan kaynaklanıyo. Bir de IBAN deneyim dedim. Ama İş Bankasında IBAN ile EFT yapamadım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi