İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İçeriğim Çalınmasın Diyorsanız

chalap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
en kesin çözüm bi güzel kalaylamak :D
solucan.web benim içeriği olduğu gibi kopyalıyordu. uyardım olmadı şikayet ettim olmadı küfür ettim olmadı en sonunda yaptığı şerefsizliği anlatan bir makale hazırlayıp sitelerimin hepsinde yayınladım. Yayından birkaç gün sonra kopyalamayı kesti...

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
10)İçerik hırsızını webmaster platformlarına şikayet edin.Sitesini verin ve içeriğinizi çaldığına dair kanıtlar sunun.Bu kesin çözümlerden biridir.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Önceki gün spam bildiriminde bulunduğum site için Google otomatik cevap yollamış. Manuel cezalandıracaklarını umuyorum.

*** için spam raporunuzu aldık 03 Eylül 2011
Bu siteyle ilgili spam raporu gönderdiğiniz için teşekkür ederiz: ***
Sonuçlarımızın kalitesine büyük önem veriyoruz. Spam raporlarını, arama sonuçlarını etkileme derecesine göre öncelik belirleyerek araştırırız ve kötüye kullanım olduğunu belirlediğimizde gerekeni yaparız. Özellikle ciddi durumlarda, spam içeren web sayfalarını dizinimizden kaldırarak arama sonuçlarında hiçbir şekilde görünmemesini sağlarız.
Dünyanın her yerindeki kullanıcı dostlarımıza sunduğumuz hizmetimizi iyileştirmemize yardımcı olmak amacıyla zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Spam'ları ortadan kaldırmamıza yardımcı olarak, milyonlarca kullanıcının zamanının, çabasının ve enerjisinin boşa gitmesini engellemiş oluyorsunuz.

gerard

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Önceki gün spam bildiriminde bulunduğum site için Google otomatik cevap yollamış. Manuel cezalandıracaklarını umuyorum.

istedigim şey buydu , aslında böyle şeylerin anlatılması/ögretilmesi/ögrenilmesi vs vs lazım? çünki ne yaaparsak yapalım.Kopyalamak istiyen içerigi öyle yada böyle kopyalıcaktır.

bunların dışında ben yinede ''Özenti vs Özenilen'' sitelerin zamanla degerlendirileceginden eminim...

gokhan2517

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
arkadaşlar çok muhteşem fikirler var ama bu dediklerinizin yapıla bilmesi yani kopyalanmayan içerikli site yayınlamak çok komik deilmi hadi normal kullanıcıları geçtim onları sağtıkla en gellersin ama normal kullanıcıda sağtıkı kullanıyor çunku net te aradığı bişey oluyor ve bu içeriği sizin sitenizde buluyor sonra kopyalamaya geliyor iş ee hadi sağtık yasak (bu normal kullanıcı profili) çıkıyor ve adresi de kayıt ediyor daha bu siteye girmeyeyim diye :(( üzücü peki içerik çalınıyor diyorsunuz yasak diyorsunuz azcık html den anlayan kaynak kodundan zaten yapacağını yapar bunu engellemek gibi bi durum söz konusu olamaz bence ancak ve ancak google amcamız biraz daha çalışıp hangi site hangi içeri hangi saat ve tarihte yayınladı sonra bu içeriği bir başka sitede gördü diyelim hangi si daha önce o konuyu yayınlamış ise ona değer vermesi gerekli hoş bu dedklerimiz nasıl olucak bende bilmiyorum ama belki birgün yapılır zaten yapılıyor ama hızlı deil bendıyorumki bu işlemler bir kaç dakika içinde hallolsun ve kopy içerikliş site ömru boyu banlansın banlansınki bu şekilde konular birdaha yaşanmasın neyse çok konuştum bu sanaldaki emeği ben başkabi emekle karşılaştramıyorum hepimize kolay gelsin.

Ekleme: hı bide şu saçmalalık var bi içerik sende olsun ama senin içeriğin senden sonra hiti yüksek bi sitede yayınlansın malesefki hiti yüksek site işi götürüyor google amca amcalık yapmıyor yani kısacası paran varsa konuş diyor (para=hit) ozaman sizde google ı kandırın arkadaşlar.

seslishe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adam araklayacak oldumu ne yaparsan yap önüne geçemessin :D

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Adam araklayacak oldumu ne yaparsan yap önüne geçemessin :D

Bu yaklaşımı çok doğru bulmuyorum. Yapılan çalışmalar kopyalanmanın büyük oranda azaldığını gösteriyor. Çalmayı çok kafasına koyup bunun için çok fazla zaman harcayacak kaç kişi çıkıyor.

gokhan2517

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
ya ne alaka diceniz ama şu imzaya link verme nasıl oluyor bazıları böle yapmış ama aynen sayfaya yazıyor kodları <a href="http://sizinsiteniz.kaya:)">İmzam</a> bu sekilde yapıncada sanırım sayfayada böle yazıyor... sırrı nedir bu işin :D

Ekleme: bu domainlerin sahibi yaşadıııı sizinsiteniz.com , ipadresi.com siteadi.com iyi backlink kasıyoz heee:D

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10)İçerik hırsızını webmaster platformlarına şikayet edin.Sitesini verin ve içeriğinizi çaldığına dair kanıtlar sunun.Bu kesin çözümlerden biridir.
Ben şuanda ingilizce içerikli makale sitesi üzerinde çalışıyorum yani makale yazıyorum şu sıralar ve oldukça zahmetli resmen beynimin yorulduğunu hissediyorum çünkü yazıları özgün olsun diye virgülüne benim kalemimden , acaba web sayfamı yayınladığımda bu yazıların bana ait olduğunu kanıtlamam için ne yapmam gerekir yani nasıl kanıtlayabilirim?? ilerde birisi bu içeriklerimi çalarsa çok emek harcadım walla hevesim kaçar :)

baba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir zamanlar joomla 1.0 kullanırken "Jos Obfuscator" diye bir eklentisi vardı. Bu eklenti sayesinde kopyaladığınız metinler anlamsız karakterlere dönüşüyordu (örnek; +*/..,/\) bu sayede içerik manasız bir hale geliyordu. Html kodunu almak isteseniz aynı şeyler orada da geçerliydi.Print sayfası için de aynı önlem düşünülmüştü. Yani özetle hiçbir şekilde sayfayı kopyalayamıyordunuz. Bunu uzun süre kullanıp rahat ettim daha sonra kendi içeriğimi nasıl kırılabilirim diye düşündüm ve bir ekran görüntüsü aldım. Bu ekran görüntüsünü "Fine Reader" ss okuyucusuna okutup içeriği yine aldım.

Genelde internet örümcekleri de scanner mantığıyla çalıştığı için sayfalara captcha kodu ekleniyor. Ancak scanner lar o kadar başarılı ki karmaşık her türlü karakteri okuyabiliyorlar.

İşin özeti; "Çalınamayacak hiçbir içerik yoktur"

Meyuza ®

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu devirde insanlar baka baka yazıyor artık o kadar emek hırsızlığı üst düzeyde ne yazık ki ..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito