İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İçerik ekleme ve ücretlendirme

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şu sıralar forumda makale ve içerik ekleme konusuyla ilgili büyük bir sorun olduğunu görüyorum.

Yani, "cebime 3 kuruş daha fazla girsin" düşüncesiyle çok düşük ücretlere makale yazılıyor.

Şimdi, onların cebine 3 kuruş fazla girecek diye, benim işime neden engel olunuyor, buradan başlamak istiyorum.

Benim işime nasıl engel olduğunu anlamayanlara, anlatayım:
İnsanlar makale yazdırmak için başlık açıyor. Kafasında da belli bir ücret aralığı yok. Birisi çıkıyor, "100 tanesini 30 YTL'ye yazarım" diyor. Sonra "ne alırsak kardır" diye düşünen başka bir üye, "100 tanesini 20 YTL'ye yazarım" diyor. Neredeyse bedavaya iş görülüyor. Bu işten karlı çıkan kim? Makaleyi alacak olan kişi. Ben diyelim 100 makaleye 70 YTL istiyorum. Adam bana yazdırır mı? Gider 20 YTL'ye yazdırır. Diyeceksin ki, arada kalite farkı olmaz mı? Tabii ki olur; ama kalite adamın umurunda değil ki. İçerik özgün olsun yeter.

Bu konuyu enine boyuna tartışalım. Gerekirse sabit fiyatlar belirleyelim.

Örneğin,
200 makale = 100 YTL
EN AZ -%25 yani = 75 YTL
EN FAZLA +%25 yani = 125 YTL

gibi.

(Rakamlar örnek amaçlıdır, bu rakamlara tepki vermeyiniz.)

Ama önerisi olan varsa, değişik fikirleri de burada tartışalım.

Diyeceksiniz ki, (dediniz zaten de) burası serbest piyasa, sanane milletin alacağından ya da banane senin alacağından; kaybeden yine biz oluruz.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2 sene önce içerik sağlama işine başladım

oyun-resim-video-makale işlerini yaptım

2 senedir asla fiyat indirmedim 2 sene öncesine göre fiyatını arttırdığım işler bile oldu. Eskiden postçulukda yapardım ve 100 postu 15-20 ytl ye yapardım şimdi adamlar 20 ytl ye 1000 post kasıyor. o yüzden post işini bıraktım

özgün makale hazırlamak ciddi bir iştir. ehil olanlar hazırlamalı bence. forumda çoğu üye rewrite ile makale yazıyor.

özgün makale ücretlendirmesinde 200 makale 100 ytl bile az. ben makale başı 5-10 ytl arasında fiyat veriyorum. ayda 100 makale işi gelmiyor ama 50 makale yazarak diğer arkadaşların 1000 makale yazarak kazandığı parayı kazanıyorum.

kendi fiyatlarımda bu denli bir indirim düşünmüyorum

azıcık aşım ağrısız başım :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben de tek makale üzerinden fiyat veriyorum. Başka yerlerde iş aldığım oluyor; ama İyinet'te imkansız şu vaziyette. Normalde tek makaleye 5-25 YTL arası fiyat biçiyorum. Bu konusuna ve içeriğine göre değişiyor; ama burada böyle bir şey istesem, beni asarlar herhalde.

Yani demem o ki, bu işten 3 kuruş kazanayım derken, 5 kuruş kaybediyor herkes.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
postçu arkadaşlar para gelsinde ne kadar olursa olsun diye düşünerek kendi gelirlerinide kaybediyorlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5