chat ege.net sohbet

İçerik özgünlük testi ile makalenin kopya olup olmadığını öğrenme

iyikampanya

Onaylı Üye
Katılım
20 Ara 2018
Mesajlar
160
Yaş
35
Eski Rumuz
Aktuel_Kampanya
Hepimiz özgün makaleler sunmak isteriz. Ancak ara ara makalemizi zenginleştirmek adına bir webmasterin en iyi dostu olan Google’a başvuruyoruz. Bazı arkadaşlar direkt olarak kopyala – yapıştır işlemi yaptıkları için, Google gözünde web sitelerinin değeri düşüyor.

Onun için makalemizi zenginleştirmek kullanıcılara daha fazla yararlı içerik sunabilmek için internette kullanılmış bir bilgiyi olduğu gibi değilde üzerinde değişiklikler yapıp yayınlarsak çok daha yararlı olacaktır.

Bazı durumlarda makale yazdırmaya ihtiyaç duyuyoruz. Hatta kendim de bazen girmem gerektiğinde ama yazı yazma ilhamı gelmediğinde bir arkadaştan makale yazmasını istiyorum. Diyelim ki yazıyı yazdırdık. Ama bunun özgün mü yoksa kopyala – yapıştır içerik olduğunu nasıl anlayabiliriz ?

İşte burada yardımımıza güzel bir web sitesi yetişiyor ve bizi makale özgün mü değil mi endişesinden kurtarıyor.

Site : Makale Özgünlük Kontrolü

Siteye girdiğimizde karşımızda arkaplan rengi sarı olan bir kutucuk beliriyor.Buraya tıklayalım ve özgünlük kontrolü yapmak istediğimiz yazıyı(makaleyi) girerek “Check for Plagiarism” butonuna basalım.

Bastıktan sonra altta girdiğiniz makalenin yüzde kaç özgün olduğunu gösterecektir.Özgün olmayan yerleri kırmızı ile gösterecek, böylelikle özgün olmayan yerlerden haberdar olabileceksiniz.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst