İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Iceriklere tarih eklemek?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Wordpress de iceriklere tarih eklemek istiyoruz. Bunu nasil yapmaliyiz. Bir eklenti var midir yoksa yeni yazi ekleme kismini edit ederek tarih alanimi koymaliyiz?
Ornegin mart ayinin 15 inde bilmem kim konser verecek. Gelen ziyaretci bu haberi atlamis alt kisimlara kaymis olabilir. Ama ziyaretci martin 15 inde birseyler yapmak istiyorsa o tarihi sorgulatinca icerikler cikmali. Bilmem anlatabildinmi?

Aslinda cok basit bir sey ama wordpress olunca konu belki plugin vs. ile cozuluyordur olay. Bir sorayim bizim canavarlara istedim :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
üye gelecek, herhangi bir tarihe tıklayacak, o tarihteki etkinlikleri görecek?
özel alanla yapılır gibime geldi

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tam anlamadım ama çok ilkel bir yöntemle de yapabiliriz gibime geldi

Diyelim 15 Martta ABC Konseri olsun.
Konser hakkında içerik oluşturulur ve etiketler kısımından 15 Mart diye etiket girilir.
Ziyaretçi sitede arama yaparken 15 Mart yazarsa Sonuç kısmında ABC konseri sayfası çıkar yönlendirilir.

Ama dediğim gibi çok basit :D Eğer paran varsa (veya yeterli bilgin) depresanın dediği gibi özel alanlarla yapabilirsin

CEMRETASARIM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu bildiğimiz wordpress in standart takvimiyle gayet koly yapılabilir kanımca ufak bir kaç düzenleme ile çok güzel bir şey ortaya çıkabilir

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Yok bilgi o degil istedigim.
Baya aradim taradimda istedigim event, calender vs. plug-inleri gibi aslinda. Ama bunun yazi ekleme kisminda calisacak olani gerekli fakat onlarda ise yarar sonuclar verecege benziyor.
Ilgin icin sagol.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5