İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İdeal sayfa yüklenme süresi?

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar sitemin Alexa Info'suna girdiğimde 1.718 saniyede yüklendiğini yazdığını gördüm. Süreyi daha aşşağılara çekmem gerekir mi? Nası çekebilirim?
sitem Blogger tabanlı gzippy gibi uygulayabileceğim gibi birşey var mı? Gzippy Wordpress blogda var ne yazıkki.

T

trgy

Misafir
sayfa yüklenme süresi içeriğine göre de değişir. Hiç resim kullanmayıp tablosuz tasarım yapıp sorguyu en aza indirirsen en hızlı yüklenir. Fazla takılınılacak bir detay değil. İnsanları fazla bekletmesin yeterli olur.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
* Ayrıca google webmaster tools'tan sayfanızın indexlenme hızlarını ayarlayabiliyorsunuz.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Nasıl yani ozaman herkes 1 saniyede indexletir sitesini?

Eğer 1 saniyede indexletirse bu onun zararına olur çünkü söylediğim şeyde google'nin ne kadar çok sayfayı indexlemesi için biraz daha sitende durması gerekiyor.

Bak şöyle düşün bir web siten var profesyonel ayarlamalar yapıyorsun ve herşeye takılıyorsun diyeyim kısaca, bir baktın ki sayfa indexlenmesi az uğraştın didindin ve sayfanın boyutu çok ağır olduğunu anladın işte bu durumda tarama hızını yavaşlatmalısın yoksa hem az sayfa indexlenir hem de bant genişliğini acayip kullanır her gelişinde bot..

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgiler için teşekkürler.
İndexlenme süresini nasıl, nerden ayarlayabiliriz?
revisit meta tagından mı bahsediyorsunuz?

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Bilgiler için teşekkürler.
İndexlenme süresini nasıl, nerden ayarlayabiliriz?
revisit meta tagından mı bahsediyorsunuz?

Rica ederim biraz karışık anlatım oldu ama Webmaster tools'daki Site yapılandırma / Ayarlar bölümünden ayarlayabilirsin ayrıca ufak bir bilgiye denk geldim orda onu da eklemiş olayim.

Tarama hızı
Hedefimiz, sunucunuzun bant genişliğini etkilemeden her ziyarette sitenizde mümkün olduğu kadar çok sayıda sayfayı taramaktır. www.example.com ve http://altalanadi.example.com gibi kök veya alt alan adı düzeyindeki siteler için tarama hızını (Googlebot'un siteyi taramak için harcadığı süre) değiştirebilirsiniz. example.com için ayarlanan tarama hızı tüm siteyi kapsayacağından http://altalanadi.example.com gibi alt alan adlarını ayrıca ayarlamanız gerekmez (bunu yalnızca, belirli bir alt alan adını diğer tüm alandan farklı olarak ayarlamayı istiyorsanız yapmanız gerekir). Yeni ayarlanan tarama hızı 90 gün boyunca geçerli olur.
Googlebot'un sitenizi nasıl taradığı hakkında daha fazla bilgi edinin
Tarama hızı, tarama işlemi sırasında Googlebot isteklerinin hızını etkiler. Googlebot'un sitenizi tarama sıklığı üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Google, önerilen hızı sitenizdeki sayfa sayısına göre belirler.

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgiler için çok teşekkürler tekrardan...
Sitem ne yazıkki Blogger olduğundan:
"Siteniz için özel tarama hızı ayarları atanmış. Tarama hızını değiştiremezsiniz."
yazıyor, Blog'un daha bir çok eksikliğini gördüm yakında hayırlısıyla bir domain alacağım...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5