İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IE 8 çok yakında

X

Xman

Misafir
Microsoft, Internet Explorer 8 takvimini netleştiriyor. Yeni IE'yi ne zaman indirebileceğiz?

Microsoft, yeni nesil web tarayıcısı Internet Explorer 8'in Release Canditate (nihai sürüm adayı) sürümünü 2009'un ilk çeyreğinde yayımlamayı planlıyor. Haberi IE takımının şefi Dean Hachamovitch blog'unda açıkladı. RC sürümünün hemen ardından ise birkaç ufak değişiklik yapılarak final sürümünün yayımlanması planlanıyor.

Tarayıcının ikinci beta sürümünün çıkmasında bu yana IE-takımı kendini kullanıcılar tarafından bildirilen site görüntüleme hataları ve diğer problemlere adadı. Ayrıca güvenlik programı yöneticisi Eric Lawrence daha iyi bir performans ve HTML5 tanımlamalarının (postMessage, DOM Storage) uyarlanması için de çok çaba sarf edildiğini ekledi.

RC sürümüne kadar web geliştiricilerinin ve cesur kullanıcıların Beta 2 sürümündeki hataları bulmaları bekleniyor.

Kaynak: Hürriyet

mixcat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IE isterse IE9u ckarsin tercihim kesinlikle chromedur. Sadece bazi sitelr desteklemedigi zamanlarda EI yi acip kullaniyorum

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Umarım uzun sürmez. Merakla bekliyorum :) 1. betayı denedim fakat 2. betayı deneme fırsatım olmadı.

Eğer Microsoft, IE7'nin üstüne daha yeni ve basitleştiren özellikler katarsa çok iyi olur.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
firefox çıktı, ie explorer bozuldu :)

X

Xman

Misafir
Arkadaşlar bizler webmasterlar olarak firefox kullanıyoruz ve ie'yi beğenmiyoruz ancak Türkiye'de internet kullanıcılarının %90 nı ie kullanıyor, sadece kamuya ait 2milyon bilgisayarda ve özel sektör, bankalar, hastaneler vb.. gibi kurumlarıda eklediğinizde ie açık farkla liderliğini sürdürüyor.

Örneğin bizim işyerinde 8000 kişisel bilgisayar var ve hepsinde ie var ben kaçak olarak firefox yükledim görenler o ne yaw diyorlar :D:D

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
IE8 bazi siteleri bozuk gosteriyor yada bazen beyaz bir sayfa cikiyor.
Sitenizi IE8 e uyumlu hale getirene kadar IE8 ile sorunsuz goruntulenebilmesi icin
<head> taginin hemen ardindan asagidaki meta tagi yerlestirin
Kod:
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=7">

mixcat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bizler webmasterlar olarak firefox kullanıyoruz ve ie'yi beğenmiyoruz ancak Türkiye'de internet kullanıcılarının %90 nı ie kullanıyor, sadece kamuya ait 2milyon bilgisayarda ve özel sektör, bankalar, hastaneler vb.. gibi kurumlarıda eklediğinizde ie açık farkla liderliğini sürdürüyor.

Örneğin bizim işyerinde 8000 kişisel bilgisayar var ve hepsinde ie var ben kaçak olarak firefox yükledim görenler o ne yaw diyorlar :D:D

8bin kisisel bilgisayar ve IE olsa olsa Mikrosoft Turkiyedir sizin isyeri :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5