İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İE9 Görüntüleri İnternete Sızdı!

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
İnternet Explorer 9 görüntüleri ilk kez görüntülendi ve sonuçlar mükemmel dedirtecek şekilde!..

İlk önce bunun resmi olmadığını ve geliştiriciler tarafından geliştirilen ön görüntüler olduğunu sizlere vurgulamak isterim. Öyle görülüyorki GUİ lisansına göre düzenleme yapılıyor. Firefox olduğu gibi butonlar eklenmiş ve gri şekilde keskinleştirilmiş arayüz hatları kullanılmış. Genel tasarıma bakıldığında Windows 7 telefonunun arayüzüne benzer bir arayüze sahip olan İE9, performans canavarı olduğunu arama seçeneklerinden şimdiden belli ediyor.

Gereksiz butonlar ve araçlar arkaplana sürüklenmiş. Kullanıcıya arama ve adres seçeneği ön plana sunulmuş. Aero teknolojisi kullanılarak tarayıcı yeniden dizayn edilmiş. Arama kutusu entegreli adres çubuğu ve ayrıca google translate entegreli adres çubuğu eklenmiş. Sayfa dolum göstergesi gene adres çubuğunda gösteriliyor.

KAYNAK:http://www.veteknoloji.com/ie9-goruntuleri-internete-sizdi-30402--.html

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Son kullanıcıya gelene kadar çok görünüm değiştirir daha. İe9 ve firefox 4 çıktıklarında sanırım piyasada diğer tarayıcıların havası sönecek.

atmaca

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
9
Umarım Microsoft IE'nin 9. sürümünde eski sürümlerdeki hantallığını kaldırır. Merakla bekliyorum IE9'u nasıl bir şey olacak bakalım.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
İnternet Explorer çok sorunlu bir tarayıcı. Mesela video sitemde .css dosyasını hazırladık. Mozilla'da sorun yok, Chrome'da sorun yok, İnternet Explorer'de IE6'da bir hata, IE7'de başka bir hata görünüyor.

Tarayıcı işini koskoca Microsoft kıvıramadı gitti. :( Kullanmayı hiç düşünmüyorum.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
microsoft tarayıcı işi için özelleşmiş bir şirket değil. onun işi işletim sistemleri. bu yüzden başarıya ulaşacaklarını sanmıyorum. gerçi işletim sistemlerinde bile bir yığın problem oluyor ama neyse :D bence siz açık kaynak kodlu veya ücretsiz dağıtılan ne varsa onu kullanın hem bedava hem hızlı hem de daha az hatası var :)

atmaca

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
9
microsoft tarayıcı işi için özelleşmiş bir şirket değil. onun işi işletim sistemleri. bu yüzden başarıya ulaşacaklarını sanmıyorum. gerçi işletim sistemlerinde bile bir yığın problem oluyor ama neyse :D bence siz açık kaynak kodlu veya ücretsiz dağıtılan ne varsa onu kullanın hem bedava hem hızlı hem de daha az hatası var :)
Doğru dedin. :) Ben Firefox kullanıyorum daha iyisi çıkana kadar da kullanmaya devam edeceğim. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5