İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Iframe vürüsü

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ardaşlar imzamda olan iki siteye ıframe virüsü bulaşmış bundan nasıl kurtulacam siteler çalışmıyor.

turknet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İframe Virüsü (Temizleme)

bu acizane yazı ile sitesinde iframe virüsü olanlar, bu virüsten kurtulabilecek.

1-)öncelikle Advanced Find and Replace adındaki kurulumu saniyeler süren ufak çaptaki programı indiriyoruz. (Google'a yazarsanız çıkacaktır)

2-)daha sonra ftp'den sitenize bağlanıp ftp'de ki tüm dosyaları masaüstünden yeni bir klasör açıp o klasöre gönderin. (unutmayın iframe virüsü kullanılan veya kullanılmayan tüm dosyalara bulaşıyor.)

3-)aktarımlar tamamlandıktan sonra indirmiş olduğumuz programı açıp, masaüstündeki klasörün adresini browse yazan kısma yapıştırın.

program aşağıda görüldüğü gibidir, browse yazan yere ftp'den bilgisayarımıza aktardığımız dosyaların adresi

10.jpg

find kısmına ise ' iframe ' yazın ve ' execute ' butonuna tıklayın.

4-)bu esnada program iframe içeren dosyaları bulup en altta bu dosyaları gösterir. bundan sonrası temizleme aşaması, temizlemiş olduğunuz dosyaları ftp'ye gönderin. (temizlemeden önce muhakkak yedek alın)

daha sonra ftp şifrelerinizi değiştirip virüsün girmiş olduğu ve gireceği dosyaların izinlerini 444 yapın. son olarak güncel bir trojen-virüs programı yükleyin.

tercihim - spyware doctor ve kaspersky ikilisi...

sitede konu ile ilgili birçok yazı gördüm fakat ben bu virüs ile gece-gündüz uğraştım, en garanti en kolay yol bu. formata gerek yok, format sonrası yine bulaşıyor çünkü. haftada bir bu yol ile sitenizi kontrol etmeniz yeterli. takıldığınız noktalar olursa yazın elimden geldiğince yardımcı olurum.

saygılarımla.

Alıntı

Bunu Budum İŞini Görürse iyi :)

crazywebbers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son zamanlarda bu iframe virüsleri iyice yayıldı işin açıkcası centos5 işletim sisteminde cpanel üzerinde bile bulaşıyor bu illet çok lanet bir virüs bu virüsten kurtulmanın bir yolu yok sanırım

Script olarak lisanslı whmcs kullanıcısıyım
2 haftada bir bulaşıyor bu lanet şey
bilgisayarımda virüs filanda yok
birgün sabah kalkmışım çat virüs
:D

işin garip tarafı birde kendi kendine abuk sabuk html dosyaları üretiyor rus sitelerine gidiyor
ah ah bizim türk hekerler nerdesiniz o iframe sitesine yönleniyor ya o siteyi neden çökertmezsiniz heklemezsiniz anca türk vatandaşlarımızla uğraşırsınız bu iframe virüsünün yapıldığı rus web sitelerini hekleyip index bassalar ya trojanları da silseler sitelerinden rahat rahat gönül rahatlığına kavuşsak türklerle uğraşmak neymiş öğrensinler
hep saldırıyorlar resmen bu kadarda olmzki her hafta her hafta bıktım usandım artık

disable function = php ini ayarları yapmamıza rağmen yine giriyor bu illet
bakalım ni osman bey yeni bir işletim sistemi yapmayı düşünüyormuş
geçen muhabbet geçti
inş ona virüs girmez:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5