İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IHS Telekom Zorla Mail Gönderiyor Cevaplamaya Zorluyor

zimben

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IHS Telekom'un kusurlu hizmetinden dolayı destek bölümüne sebebini sormuştum. Bana inandırıcılığı olmayan bir açıklama yapılmış ve görüşülecek bir konu kalmadığından görüşme sona ermişti. İki gün sonrasında bana bir mail gönderildi ve konuyla alakalı cevap yazmam veya "çözümlendi" butonuna tıklamam gerektiği belirtildi. Bunun üzerine çözümleyemeyecekleri bir sorundan dolayı "çözümlendi" butonuna tıklamayacağımı ve bana bir daha bu mail'in gönderilmemesi talebimi ilettim. Gelen cevapta maillerin sistem tarafından gönderildiği ve gönderilmeye devam edeceği belirtildi. Yazdığım cevapta maillerden rahatsız olduğumu gönderilmeye devam ederse IHS Telekom hakkında suç duyurusunda bulunabileceğimi belirttim. Gelen cevapta bana maillerin gönderilmeye devam edeceğini tekrar belirttiler.

IHS Telekom, gönderilmesinden rahatsız olduğumu açıkça belirttiğim halde kasıtlı olarak bana mail göndermeye, beni cevap yazmaya veya çözümlendi butonuna tıklamaya zorlamaya devam ediyor. Şirketler müşterilerine mail, SMS vs. gönderebiliyorlar lakin istenmeyen mail gönderimi suç ayrıca mail göndererek beni bir fiile zorlamalarıda bildiğim kadarıyla suç unsuru oluşturuyor. Konunun hukuki boyutunu avukatım değerlendiriyor, IHS Telekom'un gelecekteki tutumu ve konunun hukuki boyutu doğrultusunda bu sorunu yasal zemine taşımayı düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5