İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İHS Telekomdan aldığım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
merhaba herkes ihs.com.tr'nin çok güvenilir ve iyi hizmet veren bir firma olduğunu söylüyordu bende bugün bi domain aldım ordan terbiyesiz.biz adında domain siparişini verdim parayı yatırdım domaini aktifleştirdiler, Domain aktifleşir aktifleşmez ! siteye bi girdim neye uğradığımı şaşırdım, site mahkeme kararıyla kapatılmış hemen destek istedim site mahkeme kararı ile kapatılmış ve bu site meğerse önceden bir absürt sitesiymiş hemen desteğe geçtim lütfen bana yeni alan adı verin böyle bir hakkım olmalı site mahkeme kararıyla kapatılmış dedim domainde değişiklik yapamayız dediler , hangi desteği istesem hep aynı cevap - domainde değişiklik yapamayız sonunda son bi destek istedim yine aynı cevap gelince tamam lanet olsun ücret falan istemiyorum ücretimide geri iade etmeyin dedim yeterki şu domaini panelimden silin benim bu gibi sitelerde ismimin geçmesini istemiyorum dedim... haklımıyım haksızmıyım arkadaşlar düşünsenize bi domain alıyorsunuz siteyi açtığınızda tib.gov.tr kapatmış domaini yeni bi domain tescilletme gibi bir hakkım olmazmı ?

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain firmasının suçu yok ki burada. Sen godaddy,domain.com gibi yerlerden de alsan aynısı olurdu. Panelden silme için bişey diyemem ama çünkü bazı firmalarda panelden silme var..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Domarini almışsın adamlar nerden bilsin engelli olup olmadığını.Yapcakları bişide yok ...

Sende hata ...

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bazı registrarlar belli bir süre içerisinde silme işlemi gerçekleştiriyor ama bu ücrete tabii midir değil midir tam olarak hatırlayamıyorum şimdi.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı na dilekçe ile durumu izah edersen ve talebini belirtirsen engelin kalkma ihtimali var.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
ihs'nin yaptığı haksızlık değil de; konu başlığını cahilliğim diye editlerseniz ihs adına ok makbule geçer :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
:) ihs suçu yok hata sende şaka gibi yeni domain verin :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Tüm arkadaşlarımızın tepkisinden de anlayacağın gibi, böyle bir şey söz konusu olamaz. Aldığın domaini ben beğenmedim yenisini verin diyemezsin. Almışsan bitmiştir.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
iyi şimdi gidip domain' i açtırsan bile, eskiden absürt olan ve tib tarafından kapatılan bir site google efendinin gözünde ne kadar itibarlı olabilir ki..

ayrıca hepimize ders olması açısından ve bilmediğimden şu soruyu sormak istiyorum.

bir domain alacağız ve bu domain' nin daha önceden kullanılıp kullanılmadığını, kullanılmışsa ne gibi işlerde kullanıldığını ve daha önceden ban yiyip yemediğini nasıl öğrenebiliriz.
misal 2 yıl önce xxx . com alınıp kullanılmış, google adsense ban yemiş birde üstüne üstlük sandbox'a düşmüş. 3 yıl sonra ben gelip bu domain'i almak istiyorum, ne gibi kriterlere dikkat etmeliyim, yoksa neyse halim çıksın falım mı demeliyim :D

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Her neyse arkadaşlar ben 15 TL nin peşinde değilim ama domaini aldıktan sonra mahkeme kararıyla kapatılmış olduğunu görmek hayal kırıcı,domaini hemen panelimden kaldırdım bu tür sitelerde adımın geçmesini istemiyorum hem açtırsam ne olur ki ? bi arkadaşımız bahsetmiş önceden absürt sitesi olan ve mahkeme kararıyla kapatılan bir site google'ın karşısında ne kadar değerli olabilir ki ? açtırmasam daha iyi ...
@bilgi , buraya geyik yapmaya geldiysen benim konularıma mesaj yazma ...

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
dostum bilginin mizacı bu alışmalısın :) bir de şu var TİB'e dilekçe yaz. açtır domaini, google ile de iletişime geç böyleyken böyle diye. ondan sonra da mis gibi kullan.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
iyi şimdi gidip domain' i açtırsan bile, eskiden absürt olan ve tib tarafından kapatılan bir site google efendinin gözünde ne kadar itibarlı olabilir ki..

ayrıca hepimize ders olması açısından ve bilmediğimden şu soruyu sormak istiyorum.

bir domain alacağız ve bu domain' nin daha önceden kullanılıp kullanılmadığını, kullanılmışsa ne gibi işlerde kullanıldığını ve daha önceden ban yiyip yemediğini nasıl öğrenebiliriz.
misal 2 yıl önce xxx . com alınıp kullanılmış, google adsense ban yemiş birde üstüne üstlük sandbox'a düşmüş. 3 yıl sonra ben gelip bu domain'i almak istiyorum, ne gibi kriterlere dikkat etmeliyim, yoksa neyse halim çıksın falım mı demeliyim :D

Önceden kullanılığı kullanılmadığını araştırabilrisin...

örneğin google da

site:bıdbıd.com
link:bıdbıd.com

arcive den geçmişine bakabilirsin...

Gibi birsürü yol var.

Vardı kontrol linklerim ama sitelerle uğraşmadığım için hepsi gitmiş:'(

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
sen yenisin galiba
8CAE8D5B980B8F8.jpg

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Arkadaş bu kadar kişinin yazması ile baya bir bilgi sahibi olmuştır.
Konu kilit...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5