İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IHS'de Whois sistemi problemi

depo2

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkdaşlar, Tüm alan adlarımı IHS üzerinde hesabımda toplamak istiyorum. Bundan yolla çıkarakta alan adlarımı IHS transfer ediyorum.

Soruna gelince hangi dakkika aralığında düşeceği belli olan Pending Delete süresinden yeni çıkmış alan adlarını whois sistemi ile sorguladığımızda Registry firması whois.verisign-grs.com gösteren süresi dolmuş bir alan adı şeklinde yanıt veriyor, GoDaddy üzerinden sorguladığımda maximum 1 veya 2 dk gecikme ile whois bilğilerinde alan adının düştüğü bilğisini görebiliyorum ve bu sahede düşen domaini hemen alabiliyorum.

Sorun aynı whois sisteminin IHS üzerinde olmayışı, düşen bir alan adını elin yavuru 1 veya 2 dk içinde whois veritabanlarına yansıta bilirken IHS de bu neden 24 saat'te bir. Ben kendi ülkemin firmasının kazanmasını istiyorum, kendi ülkemin firmasının iyi biryere gelmesinini istiyorum ve kullanım rahatlığı bakımından son derece rahat olan IHS'nin E-destek.com panel'ini kullanmak istiyorum. Sırf E-desek.com'u kullanmak için Godaddy den domain'i alıp transer etmek istemiyorum!!!

Bu konuda atığım mesaj'ları aynı arkdaş cevapladı ve üşengeç olduklarını bu arkdaş sahesinde öğrendim şimdiye kadar atığım tüm mesajlara en hızlı şeklilde cevap verdiler ama Hiç Hazır Mesaj Taslağıyla müşteriyi başlarından savdıklarını görmemiştim.

Farklı tarihlerden gelen Taslak Mesaj
ARPfc.png

vSMoP.png
Şimdi yukarda backorder hakkında bilği istememe ragmen anlamsızca vermişler bu konu hakkında yorum yazmayın sadece ilgilenendiğim araştırdığım nokta "whois veritibanı Registry Registrar Protocol 'da da önerildiği üzere 24 saatte bir güncellenmektedir. " bu kısımdır!

Bu whois veritibanı Godaddy'de maximum 1-2dk geçikmeyle güncelenirken bizim türk firmamız olan IHS de neden 24 saat'te bir günceleniyor. Önerdiği üzere demek de nedir. Diğer firmalardan farklarını söylerken biz akreditasyon'lu firma olduğumuzdan yapamayız diyorlar! Şimdi Godaddy akreditasyonsuz bir firmaki Registry Registrar Protocol önerisini dinlemiyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5