İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IIS > "Beklenmeyen 0x8ffe2740 hatası oluştu." ?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
dün gece pc yi kapatana kadar iis de böyle bir hata yoktu. bugün pc açtım, iis çalışmıyor. açmaya çalıştım "Beklenmeyen 0x8ffe2740 hatası oluştu." bu hatayı verdi. iis sildim, yeniden kurdum hala aynı hatayı veriyor. sorun sizce ne olabilir?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
port 80'di 8080 yaptım. iis'i açmama izin verdi, fakat giriş dizinini doğru görmüyor sanırım. localhost yazdığımda,

Folder Listing.. : /
Name Size Date/Time

böyle bir sayfayı açıyor, şu anki giriş dizini C:\web olarak ayarlı ve o klasorde böyle bi içerik yok

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
büyük bir ihtimal ip atamışsın suanki baglantının ipsi tutmadıgı için hata veriyor baglantı ayarlarını düzenleyip portu 80 yapıp restrart cekersen sanırım sorun çözülecek

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
ip adreside şu anda "(Atanmış Yok)" şeklinde......

K

Kayıtsız Üye

Misafir
0X8FFE2740

Hatasini aliyorsaniz bunun nedeni, 80 ninci portun baska bir software tarafindan dinleniyor(kullaniliyor) olmasidir...

skype kullanicilari bu hata ile karsilasiyorlarsa yapmalari gereken sey : skype'i calistirmak

Araçlar
Seçenekler
Bağlantılar 'a gidip burada "alternatif olarak,gelen bağlantılar için 80 ve 443 nolu portu kullan" secenegindeki isareti kaldirmalari gerekmektedir...
burada skype'i kapatip ISS i çalıştırıp tekrar skype acmak gerekiyor.

Şayet skype kullanmıyorsanız ve buna ragmen bu hatayi aliyorsaniz o zaman 80 nci portu kullanan aplikasyonu bulmak icin yapmaniz gereken sey:

Başlat > Çalıştır>cmd ye gidip

"netstat -ano"

yazarsanız, "local adress" kısmında 80 ninci portu ve en sondaki satırda,bu portu kullanan aplikasyonun "PID" no'sunu gorebilirsiniz.bakın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5