İleri Seviye Java Geliştiricileri için 10 Web Sitesi

Heuristic

0
İyinet Üyesi
Katılım
24 Şubat 2016
Mesajlar
46
Reaction score
0
Konum
Ankara
1. stackoverflow.com

Hemen hemen bütün programlama dilleri için popüler bir web sitesidir. Milyonlarca soru ve cevap bulundurur. API öğrenirken ya da programlama dili örnekleri için çok sayıda kod segmentleri vardır.

stackoverflow-650x268.png


2. dzone.com

Çok sayıda blog haberleri yayınlayan geliştiriciler için eğlenceli bir web sitesi diyebilirim. Bir sonraki blogta ne okuyacağını bilemediğin bir maceraya benziyor.

dzone-650x374.png


3. leetcode.com

Daha özel java soruları için cevaplar bulabileceğiniz bir ortam. Teknik görüşmeler için algoritma ile ilgili sorular bulabileceğiniz bir sosyal ortam. Teknik bir mülakatta başarılı olmak için 3 adımın tekrarlanması gerektiğini düşünüyorum => Code(Yaz) > Read(Oku) > Discuss(Tartış)

leetcode-650x472.png


4. Java SE Teknik Dökümantasyon

Java SE API için ihtiyaç duyulan bütün dökümanları içerir. Eğer ileri seviye java geliştiricisi iseniz daha temel bilgiler için faydalanabilirsiniz.

oracle-doc-650x524.png


5. Github

Java kütüphaneleri ve frameworklerini öğrenmek için mükemmel bir kaynak. Ücretsiz projeler bulabilirsiniz. Açık kaynağa sahip projeler görebilirsiniz. Deneyimli geliştiriciler için bunlar çok faydalı olacaktır.

github-650x309.png


6. Coursera

İyi Üniversitelerin Bilgisayar Bilimleri için tanınmış profesörlerinin derslerinin bulabileceğiniz bir video ortamı.

courseera-650x441.png


7. Java World

Çeşitli Java Tutorialleri için geniş bir kaynağa sahiptir. Makaleler çok iyi çizim ve resimlere sahiptir. Derinlemesine öğrenmek için faydalı kaynaktır.

javaworld-650x394.png


8. IBM developerWorks

IBM çalışanları tarafından yazılmış çok sayıda haberi barındırır.

ibm-650x361.png


9. Wikipedia

Deneyimli geliştiriciler için bazı kavramlar hakkında bilgi bulabilmek için kullanılabilir. Örneğin service-oriented programming hakkında detaylı bilgi için ulaşabiliriz.

wiki-650x316.png


10. Program Creek

Diğer 9 web sitesine göre oldukça küçüktür. Diğer web sitelerinde yazılmayan haberleri, makaleleri ve kod örneklerini bulabilirsiniz. Bu yazılar farklı alanlardaki insanlar tarafından yazılır. Her zaman güncellenir ve Java geliştiricileri için kaliteli paylaşımlar yapılır.

programcreek-650x343.png
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst