İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ILERITEKNOLOJI.COM Satılık Domain / e-Ticaret için Süper

firazsu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
E-Ticarete başlayacak olanlar için en büyük zorluk kullanıcının aklında kalabilecek ve satışı yapılan ürünü temsil edebilecek alan adı bulmaktır.

İyi bir alan adı bulmak gerekir çünkü; akılda kalıcı ve ürün yelpazesini anlatan bir domain en büyük masraf olan reklam maliyetlerini en aza indirir. Sektörde kalıcı olmanızı sağlar. Ancak aynı şekilde böyle bir alan adı bulmak çok zordur çünkü çoktan alınmıştır. Bir diğer zorluk ise söz konusu alan adını tüm uzantıları ile bulabilme güçlüğüdür.

E-Ticarette; Elektronik ürünler, Bilgisayar, Cep telefonu, Elektrikli aletler, yazılım vs. satmak için çok uygun alan adı ihtiyaçtan dolayı satılıktır. Alan adı üzerinde şu an çalışmakta olan bir site ve ürünler mevcut olup, tüm hakları ile satılacaktır. Satın alma dışında ortaklık şeklinde de işletilebilir.

Alan adının Com, Net, İnfo, Org, Biz, Mobi gibi tüm uzantıları alınmış olup, logosu da tescillidir. Tasarımı da noter onaylı olup, SanalPos ve XML yapısı kurulu haldedir. Ticari yazılım paketinin ücreti 1 Eylül 2011'e kadar ödenmiştir.

Lütfen sadece ciddi alıcılar arasın. Satış fiyatı: 100.000 TL'dir.

0506 496 99 11

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Domain güzel ancak jenerik değil, 100.000TL legalparalı bir rakam, hayırlı satışlar.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
8037.gif

Ciddi misiniz ?
Jenerik ne demek biliyor musunuz peki ?

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
resim iyi gitmiş :) Sadece legalparalı bir rakam yazmıştım kırıcı olmamak için ama, etmez..

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
ileri teknoloji çok kullanılan bir kalıptır ve satıcısı buna göre bir fiyat belirlemiştir. domain sahibi, elindeki domain için istediği fiyatı belirler, rakam size uçuk, akıldışı gelebilir ama bu bile o rakamla ilgili değerlendirme mercii olma hakkı vermez.

ticaret bakıcı olmalar dışında, alıcı ile satıcı arasındaki bir meseledir. alıcı çıkarsa bu rakamın üstü de edebilir. alıcı çıkana kadar bilemeyiz. alıcının olmaması da domainin değersizliğini göstermez.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
cAgAbA arkadaşım,

Alan adı konularınızı dikkatle takip eder ve bilginize inanırım. Ancak; 'rakamla ilgili değerlendirme mercii olma hakkı vermez' cümlenize katılmıyorum. Alan adı değerlidir, değersizdir gibi bir yorumda bulunmadım/bulunmadık. Fiyatı satıcının belirlemesi kadar doğal birşey yoktur tabiki ama fiyatı biraz da piyasa belirler. ileriteknoloji.com alan adı bana göre harika bir alan adı. 100.000TL etmeyecek bir alan adına benim veya bizim 100.000TL etmez dememiz kadar doğal birşey yoktur. Bizler elbette mercii değiliz fakat bu bedelle satılamayacağını söylemek, satıcıya bir faydadır, satıcıya verilmiş bir fikirdir. Fikirlerimiz satıcının aklına yatıyorsa fiyatı düşürebilir veya artırabilir, sonuçta bu bir faydadır. 100.000TL etmez demek kesinlikle art niyet taşımayan bir fikir beyanıdır. Gönül isterki satıcı 100.000TL bedelle satsın.

firazsu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain güzel ancak jenerik değil, 100.000TL legalparalı bir rakam, hayırlı satışlar.

Merhaba Arkadaşım,

Domain tamamen jeneriktir. Bunu Marka tescili için müracaat ettiğimde TPE'den aldığım cevaba istinaden söylüyorum. Jenerik olması sebebiyle "ileriteknoloji" adı herkez tarafından kullanılabilir. Ancak com, com.tr, net vs gibi alan adları kimde ise başkalrının kullanımı sadece domainin sahibine yaramaktadır ki bu da bedava reklam demektir.

Bir domainin jenerik olması koşulları, 1-Anlamlı olması, 2-Akılda kalıcı olması, 3-Türkçe karakter içermemesi, 4-Uzantılarının com, net gibi bulunması, 5-Kısa olması vs. Zaten sayfanın başında da bu konular açıklanmış. Örnek kahramanmaras.com jeneriktir. kahraman-maras.com jenerik değildir gibi.

yukarıda sayılan 5 maddeden 4 tanesi "ileriteknoloji" için tam olarak uymaktadır. 5. madde ise izafidir... :)

Sağlıcakla...

firazsu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

resim iyi gitmiş :) Sadece legalparalı bir rakam yazmıştım kırıcı olmamak için ama, etmez..

Logoyu ve site tasarımını kendim yapıp koruma altına aldım.

Rakamın iddialı olması konusunu ise şöyle ifade edeyim; Bilirsiniz hangi proje olursa olsun tüm uzantıları ile o domaine sahip olmak bir çok açıdan önemlidir. Bu yönüyle domainimiz tam puanlıktır çünkü tüm uzantıları alınmış durumdadır.

İsmin imajı ve tüketicinin zihninde canlandırdığı anlam pozitiftir. Bunun dışında bir kazanç kapısının değerlendirmesi yapılırken genelde 10 yıllık getirisi dikkate alınır. Örneğin bir dükkan satılırken 10 yıllık kira geliri, dolmuş plakası satılırken yine aynı şekilde hesaplanmaktadır. Bu sebeple söz konusu domainden 10yıl içinde temin edilecek ortalama kazanç siz de takdir edersiniz ki, 100 Bin TL'nin çok çok üstünde olacaktır. Bu yönüyle kelepir diyebilirim. :hmmm:

Sağlıcakla...

firazsu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ileri teknoloji çok kullanılan bir kalıptır ve satıcısı buna göre bir fiyat belirlemiştir. domain sahibi, elindeki domain için istediği fiyatı belirler, rakam size uçuk, akıldışı gelebilir ama bu bile o rakamla ilgili değerlendirme mercii olma hakkı vermez.

ticaret bakıcı olmalar dışında, alıcı ile satıcı arasındaki bir meseledir. alıcı çıkarsa bu rakamın üstü de edebilir. alıcı çıkana kadar bilemeyiz. alıcının olmaması da domainin değersizliğini göstermez.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bir başka mesajda da yanıtladığım gibi her hangi bir gelir kapısının ekspertizi 10 yıllık geliri ile ölçülerek yapılmaktadır. Örneğin dolmuş plakalarında bunu rahatlıkla görebilmekteyiz. Domain adınında plakadan bir farkı yoktur diyebilirim. Her ikiside benzersizdir ve gelir sağlamaktadır.

Söz konusu domaini bu yönüyle düşündüğümüzde fiyatın cazip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Biz ülkemizin gelecekte ulaşacağı seviyeyi ve gücünü analiz edemiyoruz ama yabancılar bizi bizden daha iyi analiz etmektedir.

Düşünebiliyormusunuz bu alan adı İsveçli birindeydi. 2004 yılında adam uyanmış ve bu ismi almıştı. Biz ancak 2010 yılında binlerce dolar verince uyanabildik. :hmmm:

Sağlıcakla...

firazsu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cAgAbA arkadaşım,

Alan adı konularınızı dikkatle takip eder ve bilginize inanırım. Ancak; 'rakamla ilgili değerlendirme mercii olma hakkı vermez' cümlenize katılmıyorum. Alan adı değerlidir, değersizdir gibi bir yorumda bulunmadım/bulunmadık. Fiyatı satıcının belirlemesi kadar doğal birşey yoktur tabiki ama fiyatı biraz da piyasa belirler. ileriteknoloji.com alan adı bana göre harika bir alan adı. 100.000TL etmeyecek bir alan adına benim veya bizim 100.000TL etmez dememiz kadar doğal birşey yoktur. Bizler elbette mercii değiliz fakat bu bedelle satılamayacağını söylemek, satıcıya bir faydadır, satıcıya verilmiş bir fikirdir. Fikirlerimiz satıcının aklına yatıyorsa fiyatı düşürebilir veya artırabilir, sonuçta bu bir faydadır. 100.000TL etmez demek kesinlikle art niyet taşımayan bir fikir beyanıdır. Gönül isterki satıcı 100.000TL bedelle satsın.

Tekrar Merhaba,

Olumlu yada olumsuz tüm düşüncelerinizi dikkatle inceliyorum. Katkılarınız için teşekkür ederim.

Benim kanaatim sıkışık olmasam 100 Bin TL'nin daha üzerinde edeceği yönündedir. Çünkü söz konusu bedeli 1 yılda telafi etmek rahatlıkla mümkündür. Bu gün 1 yıllık getirisi karşılığında satın alabildiğimiz hemen hemen hiç bir yatırım yoktur diyebilirim. Birde internet ortamında bir alan adından sadece 1 tane olacağı düşünülürse bu önemli ada sahip olan gelecekte kesinlikle kazanacaktır.

Önemli olan bir hususta, akılda kalıcı bir ismin reklam bütçenizi inanılmaz oranda aşağı çekeceğidir. :rolleyes:

Fikir ve düşünceleriniz için tekrar teşekkür eder, iyi geceler dilerim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5