İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İlk Flash Çalışmam

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yeni yeni flash öğrenmeye başladım. Sitelerimden birine ilk flash çalışmamı koydum. Yanlışlarımı, doğrularımı gösterirseniz sevinirim.

Üst banner www.bolumrehberi.com

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Teşekkürler arkadaşlar, beğendiğinize sevindim.

Flash bilenlere bir sorum olucak. Ben mouse banner'ın üstüne geldiği zaman animasyonun durmasını istiyorum, ki bunu "on(rollOver);{stop()} on(rollOut);{play()}" gibi bir action script ile yapabiliyorum. Ama peki animasyonun çat diye değilde yavaşça durmasını nasıl sağlayabilirim?

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet boyutu biraz yüksek olmuş (580kb).

Resim kalite değerleriyle oynayıp boyutu düşürmeye çalışacağım, teşekkürler.

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yeni başladım demişsin ama güzel olmuş tebrikler. Flash çok fazla bilmem ama geçiş biraz daha yavaş olsa biraz göz bozuyor sanki.
Başarılar

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yavaş geçişide denedim ama hızlı daha çok hoşuma gitti. Öneriniz ve yorum için teşekkürler..

Arkadaşlar bu soruma cevabı olan varmı acaba?
Flash bilenlere bir sorum olucak. Ben mouse banner'ın üstüne geldiği zaman animasyonun durmasını istiyorum, ki bunu "on(rollOver){stop()} on(rollOut){play()}" gibi bir action script ile yapabiliyorum. Ama peki animasyonun çat diye değilde yavaşça durmasını nasıl sağlayabilirim?

xxeroxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yüksekliği iyi ayarlayabilirsin ama ilk çalışma için çok başarılı

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Teşekkür ederim, photoshop flash ikilisiyle çok güzel şeyler yapılabileceğini öğreniyorum, umarım kendimi bu yönde geliştirebilirim.

Bu arada animasyonda ufak bir değişiklik yaptım, daha hoş oldu. Boyutuda 200kb'a kadar düşürdüm. Şimdi daha hızlı yükleniyor.

Darısı flash site yapmaya :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5