İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İlk satıt düzenleme

E

Ergin2

Misafir
Scriptini windowsta yazıp linux'e aktardıysan (gerçi ftp ile gönderince bu sorun düzeliyor, sanırım sen browser üzerinden yazdın) scriptte ^M karakteri kalır. Bu karakter windowsa özgüdür ve linux tarafından tanınmaz. Dolayısıyla da perl (linux versiyonu) scriptin çalışmaz.

Scriptlerini windowsta yazdıktan sonra ftp ile gönder. Düzenleme işini yapmanda herhangi bir sorun yok. Sadece platform farkı var.
Geçmiş olsun..

O

ortayasli

Misafir
Ben bu scripti kendim yazmadım satın aldım düzelme imkanı yokmu yani çalıştıramıyacakmıyım

E

Ergin2

Misafir
Hata sayfanda yazdığı kadarıyla ^M lerde sorun vardı. Bu nedenle browserden yazmış olabileceğini düşündüm.
Host şirketinin yaptığı hata sayfası standart ise yazdıkları sadece birkaç öneri olabilir. Scriptinden sorun kaynaklanıyor ise o zaman elbette ki incelemen gerekir scriptin tamamını..
Görmeden birşey demek güç açıkcası. Hata olduğunu düşündüğün kısmı buraya yazabilirsin.

B

burak

Misafir
^M, Unix-linux ortamina Windows ortamindan binary formatta dosya aktarildigi zaman olur. WS_FTP gibi bir program ile TEXT formatinda aktarim yapin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi