İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Illustrator Yazı Degrade

bybrown

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Illustrator kullanmaya yeni başladım merak ettiğim şeyler var.

1-) Yazıya nasıl degrade uyguluyoruz genişletmeden çünkü genişletince harfler ayrılıyor falan kötü oluyo birde hepsine teker teker değil tüm kelimeye degrade nasıl uygulayacam benim aradığım bu

2-) Photoshopta katmanın sağ tarafına tıklayınca degradeyi falan ayarladığım yer çıkıyodu hani kontur, alt gölge ayarı falan yapılan yer Illustratorde böyle bir yer varmı varsa nasıl açılır? Birde eğim ver ve kabart varmı ıllustratorde?

3-)Photoshopta vektörel çizim yapamıyozmu hani ordan çizip Illustratore atsak?

Hocam ps kullan o zaman demeyin profosyonel işlerde pek kabul görmüyo yani genelde vektörel istiyorlar ve sanırım PS de vektörel çizilmiyo.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Fazla vaktim yok detaylı cevap veremeyeceğim.

1 - Yazıya degrade için sağ taraftaki ikonlardan Appearance seçip açılan pencerenin altındaki ufak ikonlardan Add New Fill diyerek istediğin degradeyi seç.
2 - Appearance dediğin işe yarıyor zaten açınca anlayacaksın ;)
3 - PS de vektörel çizim yaparsın tabi ama illustratordeki gibi esnek olmaz. Zaten neden PS de çizip illustratore atacaksın? Her iki programda da path varken anlamadım demek istediğini. Ama photoshopta çizdiğin pathleri seçip ctrl+c yapınca kopyalayarak atarsın illustratore en basit haliyle.

İllustrator ve PS nin path i aynı mantıktadır hemen hemen çok farkı yok. Hatta illustratorun daha esnek yapısı var ama yeni olunca bocalaman normal. Detaylı bir şey çiziyorsan PS de dediğim gibi copy-paste ile basitçe yaparsın. Ya da ps de pathleri ayrı ayrı save ederek illustratore import edebiliyosundur sanırım denemedim ama yapılıyordur mutlaka.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5