İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IMDB bot - imdb film bilgilerini çeker

xsabianus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
imdb%20bot.png

Bilindiği üzere dünyanın en büyük film sitesi IMDB.com dur. Bu siteden film bilgilerini çekmeye yarayan bot scriptini tanıtmak istiyorum

Botun yazarı Fabian Beiner isimli bir Alman. Script sayfası ŞURADA

Scriptte ben bir kaç değişiklik yaptım. Orjinalinde imdb linkini script içerisine yazmak gerekiyor, ben tema ve form ekleyip index sayfası yaptım. Onun dışında ki kısım orjinal script.

Sadece veriyi çekiyor. Bot için class yapmış arkadaş. Hangi amaçla kullanacağınız size kalmış. Scripte eklemeler yaparak Wordpress veya başka bir cms ye bot haline getirebilirsiniz. Gerisi sizin becerinize kalmış.

Scripte arama kısmına imdb url giriyoruz örneğin avatar filmi için
http://www.imdb.com/title/tt0499549/

Ücretsiz host üzerine demo kurdum ne kadar yayında kalır bilmem

1- DEMO
2- DEMO

İNDİRME LİNKLERİ

hotfile.com
UPLOAD TO
easy-share.com

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
iyi de filmler nereye ekleniyor?bu eklemiyor sadece yazıyı alınacak hale getiriyor

xsabianus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazının 4. paragrafında yazıyor zaten, web bilgine göre ister wp db sine yazdır, ister başka sisteme, onuda siz yaparsınız artık.

Veriyi çektikten sonra db ye yazdırmak sorun değil. Önemli olan veriyi çekmek.

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
teşekkür ederim. Ben biraz bakıyım worpress için ayarlayabilirsem yayınlarım arkadaşlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5