İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IMG ve LINK slide

B

bleem_cnteam

Misafir
Beyler çok araştırdım ama bulamadım...

Hep resimin otomatik değişmesini(sayfa yenilenmeden)
hemde resime ait linkin değişmesini istiyorum :?:

B

birhan

Misafir
DHTML i dene.... resimleri gizli layer lara yükleyip, sırayla gösterebilirsin.

B

bleem_cnteam

Misafir
Dhtml hakkında pek bilgim yok..

ayrıca sunuda unutmayın bu işlem iframe göstremeyn bir bwoser ise devreye girecek...

o yüzden.. vereceğiniz kodların iframe gösteremeyen(0yani IE4-) browserde gosterilmesi gerek!!...

Bana dhtml ile örnek verirmisin ben javascritp kullanmayuı dusunuodum..
ayrıca dhtml ie4- tarafından gosterilmez sanırım

B

bleem_cnteam

Misafir
Slm arkadaşlar. Şimdi toplistimi açtım ve tabiiki sıradan bir toplist olmamak için çalışacağız...

Sizce bu uğurda her türlü siteyi zaten eklemiyorum ancak yetişikinlere göre siteleri ekliyorum.. Bu sitelere giderken uyarı sistemi var açmadan önce tekrar onay istiyor...

Bu yeterlimidir. Yoksa ziyaretçi bu tarz sitelerin görünmesini hoşlanmazmı!!

:arrow: Yalnızca orijinal siteler! - - www.kelepce.com

B

bleem_cnteam

Misafir
Pardon.. Diğer mesajlarla karıştı cevaplar. ama

Benim dediğim şeyin yolamışsın sanırım sende Dhtml aynı yaptığım javascritpteki gibi...

Yani image slide oluyor ama onunla birlite değişecek bir link ekleyemiyorum...

Ayrıca bulacağım şey iframenin çıkmadığı durumlarda çalışacak yani en dandik browserda çalışacak...

Kısacası java scritp lazım bana bu işi yapan!!

B

birhan

Misafir
O adresteki şey bir java script. DHTML dediğimiz şey java ile dinamik html yaratmak. Yani DHTML bir dil değil, bir yöntem.
Oradaki kodda aşağıdaki satırlar var.

photos[0]="resim1inURLsi.gif"
photoslink[0]="resimtıklandığındagidilecekURL"

şeklinde dolduracaksın ve var linkornot=0 satırını var linkornot=1 yapacaksın.
Sonra bu kodu çalışmasını istediğin browserde test edeceksin. iframe kullanmıyor. Tek şartı resimlerin pixel olarak aynı boyda olması. Resim sayısını istediğin gibi arttırabilirsin.

//define images. You can have as many as you want. Images MUST be of the same dimensions (for NS's sake)
photos[0]="image1.gif"
photos[1]="image2.gif"
photos[2]="image3.gif"
photos[3]="image4.gif"
photos[4]="image5.gif"

//Specify whether images should be linked or not (1=linked)
var linkornot=0

//Set corresponding URLs for above images. Define ONLY if variable linkornot equals "1"
photoslink[0]=""
photoslink[1]=""
photoslink[2]=""
photoslink[3]=""
photoslink[4]=""

B

bleem_cnteam

Misafir
Çok teşekkür ederim.. ama ben bu scritpin işte otomatik olarak çalışanını istiyorumm

yani linke tıklamdan resim değişmi gerçekleşecek...

Ayrıca biraz yanlış yazmışım..

Şimdi bana iframenin hangi ie versionlarında çalıştığını söyleyin...
ve bu verdiğiniz scritpin iframenin çalışmadığı browserlarda çıkıp çıkamacağını

B

birhan

Misafir
iframe ie4 ten itibaren çalışır. Ayrıca belirttiğim gibi o kod iframe kullanmıyor. Dökümanın kaynak kodu ile oynuyor. Fakat tıklanınca değişmesi ayrı bir konu. Sanırım istediğin, tıklansın, tıklanan yer başka bir sayfa olarak açılsın bu arada resim değişsin. Bunu yapmanın en mantıklı yolu, php veya asp gibi bir cgi script i ile çözmek. tıklanan linkteki bir parametre ile yeni sayfada açılacak adres script e yollanır, script in oluşturacağı sayfada yeni resim, yeni url ve tıklanan yeri açan bir java script olur....

B

bleem_cnteam

Misafir
sanıım gene tam anlatamadım..

Bu arada bu yazdığım ikinici mesaj oldugu için daha dandik olacak(deminki yok oldu)...

Zaten olayın iframe ile alakası yok iframe oldugunda asp ile hallederim...

Script ie4 den daha dandik browserlerda çalışması lazım...

Ayrıca istediğim örneğide buldum...

Hani toplitlerin reklamlarında çıkıyor ya reklamlar falan değişiyor.. Oyle bişiy istiom işte varmı bu piyasada

B

bleem_cnteam

Misafir
:?: :?: :?: :?:

yokmu arkadaşlar kimsenin elinde böyle bir scritp
bulduklarım hiçbirinde link veremiyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi