İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

index.php ye link atılmış!

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Arkadaşlar Wordpress kullandığım sitemde kök dizindeki wordpress dosyalarından index.php ye iframe içinde abuk sabuk bir link atılmış. Site cz.cc uzantılı ve açılmıyor bile!

Kök dizin CHMOD ayarı 755 bu güvenlik açığını nasıl tespit ederim? Yeni bir sürprizle karşılaşmak istemiyorum.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Link atılmamıştır. iframe virüsüdür o. bilgisayarında da olabilir. hepsini temizlemen gerekiyor.

BurakGrd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Link atılmamıştır. iframe virüsüdür o. bilgisayarında da olabilir. hepsini temizlemen gerekiyor.

Aynen İframe Virüsüdür. Bilgisayarına Bulaşmıştır. Oldanda iNDEX.PHP Bulaşıyordur. İframe Virüsünü Sİlmen Lazım. Ama Silsende Fayda Etmiyor.Benim Başımdanda Böyle Birşey Geçti. Bana Ftp Programından Bulaşmıştı. CuteFtp Programından.:) Baktım Siliyorum Yine Bulaşıyor Pc Format Attım. Bidaha da Olmadı.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Cahillik böyle bir şey olsa gerek :muck:

Sonradan detaylı bir şekilde araştırdım virüs olduğunu geç de olsa anladım.

Şimdi bilgisayarıma check up yapacağım. Sonrasında bütün dosyaları pc ye indirip tarayacağım. Hatta hosting hesabını silip yeniden açmak daha sağlıklı olacaktır sanırım.

Bugün başka planlarım vardı aslında :ağla:

Verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5