İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

index sorunu

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bir blogum var blogu google'a indexlettim site haritası falan herşey tamam fakat blogumda 60tan fazla konu olmasına rağmen sitemap kısmında gönderilen url'lerde 26 yazıyor herzaman ve index sayımda düşüyor.Ayrıca arama sorguları kısmındaki verilerin çoğuda gerçekte eşleşmiyor..

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ne kadar bir süredir bu şekilde? Site adresi ve sitemap dosya yolunu yazabilirmisiniz?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
google ın şu caffein zımbırığını artık açıklama vakti geldi sanki? hergün yüzbinlerce konu açılıyor:S kanal d ye falan reklam versinler anlatsınlar durumu, kardeş bu index düşüşü googleın yeni algoritmasından kaynaklanıyor, indexim düştü diye üzülme, her ne yapıyorsan yapmaya devam et, bence google bile anlayamadı hala bu caffeinin ne işe yaradığını, ellerinde patladı bu caffein :D

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

xml dosyasında 25 satır adres var ve rastgele denediklerim indexli durumda. Sizin webmaster panelinde gördüğünüz rakam xml dosyasındaki url sayısı. Diğer sayfalarınızın indeksli olup olmadığını kontrol ettiniz mi? Gönderilen url'lerde 26 yazmasının sebebi xml'de o kadar adres olmasıdır. Eğer xml'de tüm sayfalarınız yer alsaydı, gönderilen adres olarak atıyorum 60 yazardı.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşım xml ile bu işi yapma. Sitenin kodlama türü ne ise ona göre yap ve sitemap dosyanın içine eklenen son (kaç içerik istiyorsan) içerikleri göster ve bunu direk googleye tanıt. Bu sayede sitemapın devamlı güncel kalır...

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşım xml ile bu işi yapma. Sitenin kodlama türü ne ise ona göre yap ve sitemap dosyanın içine eklenen son (kaç içerik istiyorsan) içerikleri göster ve bunu direk googleye tanıt. Bu sayede sitemapın devamlı güncel kalır...
Olurmu öyle şey. xml ile yapılması en sağlıklı olanıdır. Gerek download süresi gerekse pingle açısından xml en iyi format bence. Fakat arkadaş bloggerda olması nedeniyle rss'ini sitemap olarak kullanıyor ki şuanda en mantıklısı. Blogger pek kullanmıyorum ama rss içinde gösterilecek haber sayısını ayarlayabiliyorsanız, onu bi 1000 falan :) yaparsanız çok rahat sitemap tadında kullanabilirsiniz ;)

netozgurlugu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Genel indekslenme sorunu şu sıralar herkes de var. Ne yazık ki beklemekten başka çaremiz yok.

cayelili

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende yasıyorum o sorunu 3400 url gosterıyor gönderılen 816da takıldı kaldı 15 gundür

resisoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
blogspot'u bilmiyorum da wordpress sistemlerde genel bir sorun mevcut google heralde kızmış wp'ye microsoft ile işbirliği içerisindeler:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5