İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.info Reklamlarına Çözüm

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Merhaba arkadaşlar,

Herkesin .info uzantılı google reklamlarından sıkıldığını biliyorum. Başka forumlarda araştırdığıma göre; Google Ad Manager ile reklam ağı oluşturulabilip, bu ağda bulunan herkese .info uzantılı reklamların çıkmayacağı şekilde kodlar sunulabiliyormuş.

Şöyle ki; Google Ad Manager'da reklam ağını oluşturan Premium Adsense sahibi şahıs, örneğin 0,06 $ değerinin altındaki reklamların yerine başka reklam göster diyebiliyor.

Hâl böyle olunca, iyinette belli bir adsense grubu oluşturarak bir çözüm üretelim mi diye fikir alış-verişi yapalım dedim. Aklınıza takılanları ve üzerine koymak istediğiniz fikirleri söyleyin lütfen. İyinetteki aktiviteyi arttırmayı sağlamak adına böyle bir çalışmaya gidilmesi herkes için iyi olur bence.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bu konuyu biliyorum ama detaylarını bilmiyorum.Öyle bir oluşum oluşturulursa konu ayrıntılarına göre bakarız.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
bu google admanager ı bir türlü anlıyamadım detaylıca bilen varmı ?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bu konuyu biliyorum ama detaylarını bilmiyorum.Öyle bir oluşum oluşturulursa konu ayrıntılarına göre bakarız.

Kusura bakma ama senin bloğunla falan uğraşamayız zaten. Herkesin adsense reklamı ile uğraşmak kolay değil, biraz gelişmiş projelerin reklamlarına sahip çıkmak adına bir öneri sunmak istedim ben.

Google Ad Manager ile reklam ağını oluşturan kişi, Google'ın izin verdiği boyutta editlenmiş reklam yayınlama kodunu sunuyor ve o kişi sizin reklamlarınızı kontrol ediyor. Bu anlamda Ahmet'in, Mehmet'in, Veli'nin Flash Oyun sitesi dahil edilmez bu gruba. Bu öyle bir sistemki; sayfamda 1$ aşağısı reklam görünmesin diyebiliyorsunuz.

Ama açıkçası bende bunu yönetecek veya yönetebilceklere destek olabilecek kadar bilgi sahibi değilim.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Benim blogumu onun sitesini istemezsen kendi kendine eğlenir durursun..Konuya benden başka yorum yazan yokken site seçiyosun..

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Şöyle ki; Google Ad Manager'da reklam ağını oluşturan Premium Adsense sahibi şahıs, örneğin 0,06 $ değerinin altındaki reklamların yerine başka reklam göster diyebiliyor.

Şu anda bunu yapıyorum. Adsense boyutlarında resim reklam eklenebiliyor. Yani harici banner alıyorsun adwords benzeri özellikleri var, kendi müşterilerin senden tıklama veya gösterim başına reklam alanı kiralıyor, bütçeleri filan var. Aldığın harici reklamın tık fiyatı 0,05 ise, aynı alanda adsense reklamı çıkması için adsense deki reklamın 0,05 ten fazla bir ücreti olması gerek.

Anlamadığım çok şey var. Müşterilerin kayıt olacağı bir sayfa bulamadım. Müşterilerin bize ödeme yapacağı bir sayfa bulamadım.

* Tarihi ajax ile basma kısmında hata var, edit yaoparken tarih hatalı basılıyor, boşluk yerine nokta koymak gerekiyor her defasında.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Telâfuz etmemde bir sakınca yok sanırım; r10 forumunda bu konu hakkında çok geniş yorumlar yapıldı. Ancak gökhans19 gibi adamlar yığınla baskı yapınca adamlar sizinle mi uğraşacaz deyip iptal ettiler projeyi. Çünkü reklam yönetimi gerçekten çok zor hele işin ucunda para varken. Kimse sizin flash oyun sitenizin yada video sayfanızın adsense yayınını kontrol etmek istemez. Kaliteli iş yapan ancak *info'lu reklamlara maruz kalan arkadaşların topluluğu olmalı.

R10'da bu grubu oluşturacağını ifade eden arkadaş; infolu reklamları biz alıp, sizlere daha kaliteli reklamların çıkmasını sağlıycaz diyorlardı. Bu konunun üzerine gidersek bence güzel bir oluşum gerçekleştirebiliriz.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Ancak gökhans19 gibi adamlar yığınla baskı yapınca
Haydaa.Benle ne alakası var elin adamı baskı yaptıysa banane.Aynı yumurta ikizimiyiz sanki milletle.Sende dünya yıkılsa suçlusu olarak beni göstericen.Garezin var heralde..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Haydaa.Benle ne alakası var elin adamı baskı yaptıysa banane.Aynı yumurta ikizimiyiz sanki milletle.Sende dünya yıkılsa suçlusu olarak beni göstericen.Garezin var heralde..

Senin gibi derken blog siteleriyle gruba dahil olmak isteyen varyetelerden bahsediyorum. Lütfen konuyu saptırmayalım, bu konuda bilgi sahibi olanların fikirlerini okumak istiyorum. Oluru olmazı nedir bu işin?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Konuyu dünden beri takip ediyorum. Aslında daha öncede cevap yazardım ama konu ile ilgili bilgim olmadığı için birşey yazmadım. :D

Bunu mesajı yazmamdaki amaç konu ile ilgilendiğimin bilinmesidir...

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
info uzantıları engelliyebilsek bile .com domainlerle karşımıza çıkacaklar. Neticede domain ucuz , bir domainin parasını fazlasıyla çıkarıyorlar. Google adwords rekabet üzerine kurulu bir yapıda olduğu için ancak Ülkemizdeki reklam potansiyelinin artmasını beklemekten başka pekte bir çözüm bulunamıyacağını düşünüyorum. En iyisi gene yabancı siteler , 20 kişi giriyor 3 tanesi reklama tıklıyor 4 dolar veriyor. Bu gidişle 50 tane yabancı site açıcaz galiba.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten ilk mesajda arkadaş olayın uzantıdan bağımsız olduğunu, tık başı ücretle alakalı olduğunu anlatmış.

konuyla ben de ilgileniyorum..

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha önce googleye yazdım
birçok arkadaş yazarsa belki daha çabuk netice alırız diye düşünüyorum.

tek kişi de yazsa sonuçta mantıklı gelirse er yada geç uygulamaya alacakalardır.

yazdığım şey şuydu;

ben bir siteden rahatsız oldum ve rekabetçi reklam filtresiden engelledim diyelim.
ben o siteyi reklam eden adwors hesabını engellemek istiyorum
bunu kendilerine belirttim
buradan bastırsak nasıl olur sizce?

sonuçta adwors hesabı aktive etmek (hala öyle mi bilmiyorum) 5 usd masrafı var.
yani bir yayıncı hesabına engel koymak siteye engel koymaktan çok daha etkilidir diye düşünüyorum.

çok engellenen yayıncıyı da google artık elemanlarına inceletir diye düşünüyorum

aklın yolu birdir google nin baştan beri gördüğüm eksikliklerini zamanla tamamladığını gördüm.

nasıl ki adworse özgürlükler sunuluyorsa bence adsense de mümkün olan en geniş özgürlükler sunulmalı.

bu biz adsense cilerin bastırmasıyla başka işlerin önüne alınabilecek bir işleridir diye düşünüyorum.

Saygılarımla

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu garanti.com.tr ve ankara.net gibi tanınmış siteleri ne kadar engellesek yinede çıkıyor bu da ilginç.

TrinsanRehberi haklısın , hatta senin dediğin şekilde bir sistem olmalıydı.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi de kupondan karşılıyor zaten o 5 usdyi ucuzcular. bence pek etkin bir çözüm olmaz..

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi de kupondan karşılıyor zaten o 5 usdyi ucuzcular. bence pek etkin bir çözüm olmaz..

Arkadaşım kupon dahi girseniz (daha önce öyleydi) 5 usd yi vermek durumundasınız. Daha etkin olabilecek bir çözüm öneriniz var mı acaba?
sonuçta kümenin her bir elemanını reddetmekten daha hızlı olanı kümeyi reddetmek değil mi?

sonuçta ilgili kimsenin birden fazla kümesi (adwors hesabı) varsa dahi sonuçta bu bir mücadeledir. Mücadelede pes eden az sabır gösteren kaybedecektir. Bu neden bizim taraf olsun ki?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Sorun buradaki ağ oluşturulduğunda, içerikteki sitelerde. Premium site üzerinden gidildiği için, diğer alt sitelerinde, premium hesab sahibinin sitesi olarak gösterilmesi gerekiyor. Diyelimki buda yapıldı, burada çok büyük riskler ve zararlar olabilir. Örnek olarak, geçersiz tıklamalarda herkesin canı yanar , premium hesap zarar görür. Diğer nokta ise, belirlenecek CPM oranında, bazı arkadaşlar için reklamlar çıkmaya bilir. O zaman birbirine yakın yada hepsi yüksek CPM li sitelerden bir ağ oluşturmak gerekecektir. Ama bencede, çok mantıklı..

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim
sizden rica etsem katıldığınız fikri googleye iletebilir misiniz?

https://www.google.com/adsense/support/bin/request.py

bu linkten yapabilirsiniz

(benim tavsiyem özellik önerme -ensondaki- seçenekle sonraki ekrana geçmeniz)

Gönderdim dostum.

Ürünümüzle ilgili yorum ve önerileriniz alınmıştır. E-postanıza direk yanıt veremeyebiliriz, ama mesajınızı ilgili ekibe iletileceğimizden emin olabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5