İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ingilizce Site Açmak - Adsense

ersin89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
belki adsensecilerin bildiği bir koonudur ama ben tam fikir sahibi olmadım emin olmak için soruyorum :)

Türk Adsense Hesabı ile ingilizce site açılsa (blogger tabanlı online oyun oynama sitesi )

Adsense Sorun Olurmu ??? Banlanma ?

Prince giderken bulgurdan olmayayım :)

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Olmaz. 4 yıldır İngilizce sitelerim için de kullanıyorum. Bir sorun olmadı. Sitelerin kurallara uygun olması yeterli.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hiçbir sorun olmaz merak etme. Türkçe+İngilizce sitelerini tek bir hesap altında kullanabilirsin. Tabi bunların yanında Almanca, Çince, Yugoslavakyaca siteler de açabilirsin :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
herkesin dediği gibi sorun olmaz.

ersin89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki bu sitenin trafiği türk siteden gelse noluR :)

Yabancı Müzik Dinle Aramasında çok iyi bir yerde olan sayfamdan oraya link versem yani oraya çeksem(kodla deil.Yabancı Şarkıcıların resimlerine tıklayarak) ?

Gönderen sayfadada gidilen sayfadada adsense var..Yabancı siteye türk ziyaretçi gelcek yani ? Sorun olurmu ?

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
sanırım olur (bence)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Peki bu sitenin trafiği türk siteden gelse noluR :)

Yabancı Müzik Dinle Aramasında çok iyi bir yerde olan sayfamdan oraya link versem yani oraya çeksem(kodla deil.Yabancı Şarkıcıların resimlerine tıklayarak) ?

Gönderen sayfadada gidilen sayfadada adsense var..Yabancı siteye türk ziyaretçi gelcek yani ? Sorun olurmu ?

Hayır bir sorun olmaz. Zaten normal olan da budur. Kullanabilirsin gönülk rahatlığıyla...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
:) sorun olur ama banlanma ile ilgili değil adsense o giren kişinin Türk olduğunu yada Türkiyeden girdiği bildiği için o kişiye yine Türkçe içerikli reklamlar gösterir yani gene 0,01$ veren reklamlar çıkar. Sanırım köşeyi dönme hayalini yıktım :) tabi azda olsa ingilizce içeriklimreklamlara tıklama olasılığıda olabilir %10 gibi.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
:) sorun olur ama banlanma ile ilgili değil adsense o giren kişinin Türk olduğunu yada Türkiyeden girdiği bildiği için o kişiye yine Türkçe içerikli reklamlar gösterir yani gene 0,01$ veren reklamlar çıkar. Sanırım köşeyi dönme hayalini yıktım :) tabi azda olsa ingilizce içeriklimreklamlara tıklama olasılığıda olabilir %10 gibi.

Alakası yok bence. Misal biz şu an yabancı bir siteye girdiğimizde yabancı reklamlar çıkıyor Türkçe değil. Neden böyle birşey olsun ki onu anlamadım. Yabancı içerikli sitede yabancı reklamlar çıkar, ziyaretçi nereden girerse girsin!

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15

Merhaba evet doğru bilgi, birde yabancı reklam çıksa bile Türkiye lokasyonu olduğu için verdiği oran yine az olur. Aynı reklama Amerika'dan tıklanmasıyla, Türkiye'den tıklanması farklı oluyor.
Ama banlanma açısından sorun yok.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Alakası yok bence. Misal biz şu an yabancı bir siteye girdiğimizde yabancı reklamlar çıkıyor Türkçe değil. Neden böyle birşey olsun ki onu anlamadım. Yabancı içerikli sitede yabancı reklamlar çıkar, ziyaretçi nereden girerse girsin!

o zaman her kes 30-40k lık sitesini parka koyacağına ingilizce içerikli sallama bir site açıp adsense reklamı koyar parkın 5-10 katı fazla kazanır.

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu yaptıgınız olay yasaktır. Ve adınada "kullanıcıları aldatmaya yönelik reklam çeşiti" diyorlar.Google ads kodlarında ref sistemide vardır. Ödemeniz yaklaşında bu ref ler araştırılıyor ve kontrol ediliyor. Editör giriyor bi bakıyor mp3 resminde link var hemde oyun sitesine. Oyun ve mp3 birbirinden çok uzak kategoriler. Ama şöle olursa neden olmasın. Mp3 sitene harbiden bir banner yaparsın ve oyunların reklamlarını düzgün bir şekilde gösterirsin.Kullanıcılar oynamak isterse girer ve oynar bu arada sende kazanırsın.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27

Al sana örnek gir bakalım türkçemi çıkıyor reklamlar www.nduh.com

UnknowSouL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

arkadaşım mesela gir bakalım bir fransız sitesine türkçe içerikli reklamı nasıl dayanıyorlar :) bu iş böyle arkadaşımız doğru sölüyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5