İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İngilizceden Türkçeye Çeviri yapılacak

c2wueR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsimtescil.net sitesi üzerinden whois çekemiyorum ve ingilizce bir metin geliyor..

Metin aynen aşağıdaki gibidir..Tam olarak ne diyor acaba..

Günlük limiti aştınız falan diyor fakat ben hiç bir gün whois çekemiyorum..

The IP Adres 84.51.38.10 you are using to query our Whois Server has exceeded the 100 Whois queries per day limit. Any further queries from this IP Adres will not result in a response until 24 hours.

You could have received this message, if 84.51.38.10 is a Public IP Adres and has been used to query our Whois Server today, by multiple individuals before your query.

This limit is set to effectively dissuade Whois Contact Details harvesting, apart from balancing load on our Whois Server.

If you wish to continue your investigation, please perform a Whois Lookup at http://manage.logicboxes.com/whois.

In order to increase this limit, please write to [email protected] with your IP Adres and an explanation as to why you require a higher limit.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
84.51.38.10. no lu ipden gün başına 100 Whois sorgusunu aştığını sorgulamayı kullanıyor olduğunu ve aynı ip adresinden daha fazla sorgu yapılırsa, 24 saate kadar bir yanıtla sonuçlanmayacak oldugunu ve
devamında su whois lookupunu ac felan diyor anladıgım kadarı ile

c2wueR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ByRON şöyle bir durum var..

Ben isimtescil.net'e sık girmiyorum.

Ayda yılda bir kere..Daha ilk denemem de bu hatayı veriyor..

Whois ' den sonuc alamıyorum..

Aynı olay 1 sene öncede vardı.Şimdi de var..

Zaman zaman gerektiğinden dolayı pcye format atıyorum.Ama sorun hep bu durumda..

VistaXp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senin, bizim Whois servisçimizin, gün sınırı başına 100 Whois sorgusunu aştığını sorgulamayı kullanıyor olduğun IP Adres 84.51.38.10. Bu IP Adres'ten herhangi bir daha fazla sorgu, 24 saate kadar bir yanıtla sonuçlanmayacak.
Sen, bu mesajı almış olabilirdin, eğer 84.51.38.10, umumi bir IP Adresse, ve oldun, bugün bizim Whois servisçimizi sorgulardın, senin sorgundan önce çeşitli bireyler tarafından.
Bu sınır, biçiyor olan Whois temas ayrıntılarını etkili olarak vazgeçirmek için koyulur, bizim Whois servisçimizde yükü dengelemenin dışında.
Eğer sen, senin araştırmana devam etmeyi dilersen, lütfen httpte bir Whois Lookup'u yap: İdare et. Logicboxes. Com whois.
Bu sınırı artırmak için, lütfen itaate @ logicboxesi yazar. Senin, daha yüksek bir sınırı neden gerektirdiğine göre senin IP Adresin ve bir açıklamayla com.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5