İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İngilizlerin kimlik bilgileri internette satılıyor

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her 10 kişiden 6’sının bankacılık işlemlerini internet üzerinden yaptığına işaret eden yetkililer, elektronik suçun önlenmesi için daha çok önlemin alınması gerektiğini bildirdi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC, İngilizlere ait isim, adres, pasaport numarası gibi kimlik bilgileri ile kredi kartı numarası gibi mali konulardaki ayrıntıların, suç çeteleri tarafından internet üzerinden 80 sterline satıldığını bildirdi.
To Get Safe Online adlı grup, kimlik hırsızlığının boyutlarının her geçen gün büyüyerek tehlikeli hal almaya başladığı uyarısında bulundu.

İngilizlere ait kimlik bilgileri ve finansal detayların, daha çok elektronik suçlarla ilgili yasal düzenlemelerin yeterince bulunmadığı ülkelerde kurulan internet siteleri tarafından satıldığına işaret eden uzmanlar, “buralarda oluşan çetelerin, zengin ülkelerde çok iyi savunulmayan bilgisayarlara saldırarak buralardan kimlik hırsızlığı yaptığı” uyarısında bulundu. Bir kişiye ait bütün kimlik bilgilerinin paket halinde 80 sterline, bir ayrıntının ise 5 sterline satıldığı belirtildi.

İngiltere’deki bilgisayar kullanıcılarının yarısının koruyucu program kullanmadığı için saldırıya açık olduğunu kaydeden uzmanlar, kullanıcıları, bilgisayarlarına etkili koruma programları yüklemeleri ve internet üzerinden yaptıkları mali işlemlerde kullandıkları şifreleri kolay ulaşılabilir şekilde seçmemeleri ve iyi korumaları yolunda uyardı.
Kaynak: ntvmsnbc

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yıllardır gezdiğim üye oldugum bir forum vardı. üyelik işlemleri için kimlik no istiyorlardı. Herkes üyeliğine kimlikno sunu ekleyecek ekleyemenlerinde üyeliği iptal edilecekti.
Admine mesaj attım.
"Olurda db niz heklenirse aldıgınız bilgilerin güvenliğini üstleniyormusunuz" dedim.
Tabiki hayır dedi :D

Bende girmiyorum bir daha oraya...

Yani insanlar bazı şeyleri çok basit sanıyorlar. Sizin aklınıza bile gelmeyecek basit şeyler bazı kurnazların aşırı derecede işine yarayabilir. Ve bu durumda beni hep endişelendirir. Kaldı ki artık herkes bu tarz bilgilerin peşinde geziyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5