İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İpucu Instagram ile İnternetten Para Kazanma – Instagram Kazanç Rehberi

Noventa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya servislerinin başında Instagram yer almaktadır. Her gün milyonlarca gönderi ve hikaye paylaşımı yapılan sosyal ağ binlerce hatta yüz binlerce kişinin kazanç kapısı durumunda. Peki bu nasıl sağlanıyor? Gelir.online olarak sizlere Instagram ile internetten para kazanma taktiklerini içeren bir yazı hazırladık. Oluşturduğumuz ve büyük emek harcadığımız Instagram kazanç rehberini inceleyerek siz de hemen ek gelir yaratmaya başlayabilirsiniz.

Aşama 1: Konunuzu Belirleyin!
Bir işe başlamadan önce konseptinizi belirlemeniz lazım. Hali hazırda var olan konular, popüler içerikler üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Instagram tarafından belirlenen kurallar dahilinde her türlü içerik için hesap oluşturabilir ve bir şekilde kazanç kapısı yaratabilirsiniz.
Peki ne tarz konular belirlenebilir? Öncelikle reklam veya satış ile para kazanmayı düşünüyorsanız butik hesaplar, eğitim hesapları, tesbih gibi satışı olabilecek hesaplar üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Fakat ben çok genel kitleye hitap etmek istiyorum derseniz film dizi replikleri, mizah sayfaları, spor sayfaları da oluşturabilirsiniz.

Aşama 2: Kitlenizi Oluşturun!
İşin en meşakatli kısmı ise kuşkusuz kitle oluşturmakta. Belki karşınıza gelmiştir: güzel kızlar story atıyor, “ben artık bu sayfadayım benim de dahil olduğum whatsapp grubuna katılmak için sayfayı takip edin” vs. şeklinde. İşte bu tarz story reklamlarını 100.000 kişi gördüğünde minimum 40-50K takipçi gelebiliyor. Bu şekilde yollar bulmalı ve kategorinize göre reklam, tanıtım çalışmaları yapmalısınız.
İkinci yöntem ise sosyal medya araçlarını kullanmak. Instafly gibi sosyal medya araçları ile takibe takip, yorum ile takipçi kazanma, dm gönderme vb. yolları ile hızlı şekilde takipçi kazanabilirsiniz. Instafly indirmek için tıklayın.

Aşama 3: Gönderi ve Hikayeye Başlayın!
Sadece takipçi kazanmak bu iş için yeterli değildir. Bunun yanında mevcut takipçileri de aktif olarak hesapta tutmak, sizi sürekli takip etmesini sağlamak gerekir. Instagram kazanç rehberinin en önemli koşulu budur.

Kategorinize uygun olarak düzenli post ve hikaye paylaşımı yapmalısınız. İlgi çeken, beğeni ve yorum alabilecek gönderiler paylaşın. Bunu kategorinize göre günde 10 – 15 tane veya 2 günde 1 şeklinde de yapabilirsiniz. Örneğin; mizah sayfanız var ve buna iki günde bir paylaşım yaparsanız aktiflik çok kötü seviyelerde olur. Cilt bakımı ile ilgili bir sayfanız var ve buna her gün 10-15 paylaşım yaparsanız hem paylaşım yapacak bir şeyiniz kalmaz hem de kitlenizin canını sıkarsınız.

instagram-2.jpg

Aşama 4: KAZANMAYA BAŞLAYIN!
İlk üç aşamayı tamamladıktan sonra artık kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için birkaç yol var, hatta daha da çeşitlendirilebilir fakat tamamen kategorinize bağlı olarak.

Story – Gönderi Reklamı Alın
İnsanlar, kategorinizle bağlantılı olarak kitlelere ulaşmak ister ve bunun için reklam vermeye çalışır. Instagram ise eğer güzel bir filtreleme yapılırsa harika sonuçlar verebilir. Kimi zaman direkt influencer ve tanınmış kişiler üzerinden viral reklamlar dahi yapılmakta. Fakat genel itibari ile, sayfanızla uyumlu işletmeler story ve gönderi reklamı vermeye çalışır.
Eğer bu konuda fiyatlandırma fikriniz yok ise rakiplerinize, farklı hesaplardan DM göndererek reklam fiyatlarını öğrenebilir ve siz de fiyatlandırmanızı bu şekilde oluşturabilirsiniz.

Ürün Satışı Yapın
Örneğin, cilt bakımı sayfanız var ve belirli bir kitleye ulaştınız. Toptan olarak alacağınız ürünleri, güzel bir şekilde tanıtımını yaparak sayfanız üzerinden satabilir ve daha sonra satış kanalları oluşturarak işi büyütebilirsiniz. Tabi ki olabildiğince kategorinizle ilgili ürünler üzerine yoğunlaşmalısınız.

Oyun ve Uygulama Yapın!
Genel içerikli bir sayfanız var ve para kazanmak istiyorsunuz. İnsanların ilgisini çekebilecek bir oyun veya uygulama yapın/yaptırın. Ardından reklam kanalı olarak sürekli sayfanızı kullanın. Böylece ekstra masraf yapmadan reklamınızı kendiniz halledecek ve oyun kalitesine göre de kazanç elde edeceksiniz. Bir nevi ürün satışı ile alakalı.

Yukarıdaki oyun ve uygulama örneğini, mağaza veya cafe gibi seçenekler ile de çoğaltabilirsiniz. Kısacası, yeni açacağınız işiniz sayfanızla bağlantılı bir sektörde olursa buradan ekstra gelir elde edebilirsiniz.
Sizlere instagram ile internetten para kazanma konusunda 3 temel tavsiyede bulunduk. Sizin de bu konuda tavsiyeniz veya merak ettiğiniz bir husus var ise bize ulaşmanız dahilinde gerekli incelemeleri yaparak yazımızı geliştirmek istiyoruz. 🙂

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito