İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnteraktif Eğitim Merkezi Dolandırıcı-Paramı iade etmiyor

bayramhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar, ben bu interaktif eğitim merkezinden KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri DVD seti aldım 100'er TLden 200TL kapıda ödemeli şekilde. Eğitim bilimleri seti konuları kapsamadığı için iade ettim, GK-GY setinde de 10 tane DVD bozuk çıktı, telefonla durumu bildirdim, eğitim bilimlerini iadeye alacaklarını, gk-gy setini de değiştireceklerini söylediler, kargoladım, sonra gk-gy değişmiş şekilde geldi ve 11 tane dvd bozuk çıktı.

Bozuk olanları telefonda söyledim ve yolladılar, bu arada da iade ettiğim setin parasını da istedim, her seferinde bugün ödeyeceğiz- yarın ödeyeceğiz vs deyip duruyorlar, firma sahibi olan Murat Kuzu ile msn üzerinden görüştüm, ödeyeceğim diyor fakat hiçbir hareket yok, ayrıca bugün tekrar telefon ettim, Demet Hanım ile tekrar görüştüm, DVDnin ellerinde olmadığını! söyledi, tedarik edeceklermiş ki hergün satış yapıyorlar aynı ürünü, nasıl ellerinde olmuyorsa artık! Ödemeyi de bugün yapacaklarını söylediler ilk günden beri dedikleri gibi. Sonuç: yine ödeme yok!

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/760026/ konusunda tam detaylı anlattım arkadaşlar, gördüğüm satış yaptığı birkaç sitesini yazıyorum buraya, dikkatli olun, benim canım yandı, 100TL para halen yok meydanda ve 1 adet de DVD, yanlışlık yapıp da paranızı yakmayın, moralinizi bozmayın.

Satış yaptığı siteler: hazirlikseti.com, kpssdershanesi.com, egitimburda.com, interaktifpazar.com, bilgisayardershanesi.com, bunlar benim yakalayabildiğim eş siteleri. Sizce ne yapmam gerekiyor?

İnteraktif eğitim merkezi adresi: Mustafa Kemal Paşa Mah. İstiklal Cad. No:48/1 Avcılar/İSTANBUL
Telefon: 0(212)-4282321 (Aramaktan bıktım artık, 15TLlik arama yapmışımdır ilk günden beridir(dksı 30kr. tarifemin))

bayramhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tüketici sorunları hakem heyetinin sonucunun son bölümlerini burada paylaşmak istiyorum:
"Satıcı veya sağlayıcı cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde almış olduğu bedeli, kıymetli evrakı ve tüketiciyi bu hukuki işlemden dolayı borç altına sokan her türlü belgeyi iade etmek ve yirmi gün içerisinde de malı geri almakla yükümlüdür" hükmünü içerir. Açıkladığımız nedenlerle cayma hakkını kullanan tüketicinin haklılığı kanaatine ulaşılmıştır.
KARAR: Tüketicinin Korunmasu hakkındaki kanunun ilgili maddeler gereğince; tüketicinin haklılığına, MURAT KUZU-İNTERAKTİF EĞİTİM MERKEZİ tarafından tebliğ tarihinden itibaren 10 gün içinde 100TL'nin iadesine, aynı yasanın 22. maddesi gereği 15 gün içinde Tüketici Mahkemesine itirazı kabil olmak üzere katılanların oy birliği ile karar verildi.

SONUÇ: Kararın bana tebliğ tarihi olan 31.05.2011den beri beklemekteyim, halen bir ödeme tarafıma yapılmamıştır.

bayramhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
31.10.2011 Pazartesi itibariyle 100TL ödemem yapılmıştır. Bu parayı alana kadar kaymakamlığa gidip gelme, telefon görüşmeleri, mektup masrafı derken zaten yarısını harcamış oldum. Burada önemli olan şu: Hakkınızı sonuna kadar arayın. Hakkınızdan caydığınız takdirde bu olaylar daha çok yaşanacaktır.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Helal olsun üstadım, önemli olan yapılan masraf değil, insanların enayi yerine konmaması ve prensipler. Sen almışsın paranı :alkış:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5