İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Internet erişimimizi RAHAT BIRAKIN!

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
22 Ağustosta gelecek İNTERNET ÖLÜMÜne karşı hareket içerisindeyiz. İnci Sözlük aracılığıyla öğrendim bu başvuru haberini, herkes birlik olsun ve bu başvuruyu yapıp internetimizin ölmesini engelleyelim.

Gireceğim siteleri devlet belirleyemez!
Gireceğim sitelere devlet karışamaz!
Açacağım site için devletten izin istemek zorunda değilim!

Detayli bilgi : http://www.cnnturk.com/2011/bilim.t...zluk.22.agustos.icin.aihmye.gidiyor/615407.0/

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
İnterneti tamamen kessinler hem onlar rahatlasın hem de biz. Üçüncü Dünya ülkesinde yaşıyoruz sanki :mad:

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
İnternet zaten çok luzümsüz birşey. Bence de olmasına hiç ama hiç gerek yok

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Tabiki olması çok lüzumsuz ve saçma. Engellemeye çalıştığı kötü içerikler ise bunun üzerinde dursun ama hiç olmayacak kelimelere sansür getirilmesi saçma. Bunları egelleyerek birşeyler yapabilceğini sanıyorlarsa yanılıyorlar. Çünkü bu sansürledikleri kelimeler zaten ağızlarda. Ha olmasa daha iyi elbette ama bunu engellemenin yolu bu değil olamazda!!!!

1sevda

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
olay cok farklı aslında internetimizi sadece tekelleştirmeye calısıyorlar kısaca olay bu :(

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Bu saçma bir düşünce sanmıyorum birşey çıkacağını bundan. Ancak bunların arkasında durulması bu şekil düşünülmesi çok yanlış. Kesinlikle kimse bunu yapamaz yapmamalıdır arkadaşlar.

Herşeyin elbetteki hayırlısı bunda hem fikiriz. Ama bunda hayırlı olacak bir durum yok.

karahanli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hocam ben chip de okudum hiç dikkate almadım bile yapabilecekleri zannetmiyorum...Saçmalık tamamen teknolojiden geri kalmak istiyorlarsa kapatsınlar türk mücitlerin çoğunluğu internetten araştırarak yapıyor herşeyi...İnternet artık aile bireylerinden birisi gibi oldu kapatacaklarını sanmıyorum seçim'e bu kadar yakınken kapatamazlarda...

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Cnnde verdiğim linkte o haberinde detayları var, internet ölüm tarihi 22 ağustos gibi bir başlıkla bakabilirsin Angelo.

HostLife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Gerçektende ne filtresi gelir ise gelsin ve geldiği o hafta çözümü bulunur.

Biz Türklerin nette ve bilgisayarda en iyi yaptığı iştir yasakları aşmak...

emreb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
saçma ve gereksiz.
Bunu yapmaları imkansız değil ama çok fena isyan çıkar :)
1 mayıs vs olayına döner valla.
İnternetsiz hayat düşünemiyorum.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Gerçektende ne filtresi gelir ise gelsin ve geldiği o hafta çözümü bulunur.

Biz Türklerin nette ve bilgisayarda en iyi yaptığı iştir yasakları aşmak...

problem orda işte :)

bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nca (BTK) hazırlanan "İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar" 22 Ağustos 2011 tarihinde yürürlüğe girecek. Bu uygulamayla kullanıcılar BTK'nın belirlediği 4 internet filtresinden birini seçmek zorunda bırakılacak. Filtreyi aşmak suç sayılacak. Filtre kıstasları ise tamamen BTK tarafından belirlenecek

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Ben bu yasaklamanın artık vaktinin geldiğini düşünüyorum,

Bence yerinde bir uygulama.

HostLife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Sorun yok çözümü bulunur...
O kadarda kötü bir şey değildir sanmam.

Ama girileceği siteleri devletin belirlemesi vs. gibi şeyler hakketten iyi değil.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu hükümeti hiçbirşey değil, yasaklanan siteleri yönetimden indirecek.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Hocam memnunsunuz belki ama, bazı sağlık sitelerinde ve meme kanseri anlatılacak ve anlatılanda bir sürü site var? Şimdi Meme kelimesi kullanılmadan bu hastalık nasıl anlatılacak bir söyleyin bana? Bunun gibi bir çok örnek verilebilir elbetteki... Uygulama tamamı ile yanlış.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5