İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Internet Explorer 6 kullanıcıları Yardım

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
521. satırda object expected hatası veriyor.

evet ie6 da birbirine geçiyor tablolar..bunun sebebide sanırım templatele oynadın o yüzden..

sorunu çözmek için frontpage gibi bir programla template i aç konu gösteriminin <table.... ları </table> şeklinde doğru yerde kapatmışmı veya kapatmamışmı onları kontrol et.<tr> ve <td..> leride .. tablolarda kaymalara sebep bunların doğru yerde kapanmamasından kaynaklanıyor.. güncel tarayıcılar kapanmasada düzgün gösteriyor ama ie6da sorun çıkarıyor..benimde ie6da çözemediğim bir durum vardı böyle. </div> kapatması yanlış yerdeymiş html kodlarında tablo arkaplanı komple resimliydi.. adım adım inceleyip deneme yanılmayla düzelttim..

biraz karışık gelmiş olabilir ama temelde dediklerimi kontrol edersen düzelecektir.

her webmasterın tüm işlerinde firefox kullanması gerek. xp ile gelen ie6 yıda ie7 ye yükseltmemesi gerekki yaptığı siteleri kontrol edebilsin.. firefox güncel sürümü ile ie7nin gösterimi hemen hemen aynı zaten.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
521. satırda object expected hatası veriyor. bu arada bu hatada hani pencerenin sol altında ünlemle çıkar ya ordan söyledim.. o satırı kontrol etde java ile ilgili bir eksik veya hata olabilir.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
sanrım imze bölümü ile ilgili bir orayla oynamıştım birde soldaki profil alanı ile.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sanrım imze bölümü ile ilgili bir orayla oynamıştım birde soldaki profil alanı ile.

işte o yerleri hatırlıyorsan tabloların kapanış yerlerini kontrol et bi o şekilde düzelecektir..gerekenleri yaptıktan sonra yine burdan yaz ben bakar yine yardımcı olurum.kolay gelsin

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
valla her şey normal gibi görünüyor kodlarda :S hata verdiği sıradan önceki bir iki sırayı yazabilirmisin.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla her şey normal gibi görünüyor kodlarda :S hata verdiği sıradan önceki bir iki sırayı yazabilirmisin.

belirttiğim hatadan dolayı tablolarda kayma olmuyor.o hata başka. 521inci satırı söylüyor o üstte söylediğin sayfaya girip kaynak koduna bak 521. satıra git oraya bak.

tablolar içinde istersen template in içini buraya ekle bakalım yardımcı olalım. html kod parantezinde ekle yalnız düzgün gözüksün.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
sorun devam ediyor bende. bu sefer de 506. satır diyor.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aynen duruyor ozcan tablolardaki kaymalar.. ilk önce şu tablolara yönel bi.

html bilgin iyimi?

şimdi <table ..... > diye başlar sonra <tr> sonra <td> tablonun içeriği sonra </td> </tr> ve daha sonra </table şeklinde kapanması gerekiyor.. bunları kontrol et o satırdaki sorun çokta önemli değil.

dediğim gibi template i notepad ile açıp içindeki tüm kodları buraya koyarsan yardımcı olalım

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
aynen duruyor ozcan tablolardaki kaymalar.. ilk önce şu tablolara yönel bi.

html bilgin iyimi?

şimdi <table ..... > diye başlar sonra <tr> sonra <td> tablonun içeriği sonra </td> </tr> ve daha sonra </table şeklinde kapanması gerekiyor.. bunları kontrol et o satırdaki sorun çokta önemli değil.

dediğim gibi template i notepad ile açıp içindeki tüm kodları buraya koyarsan yardımcı olalım
hocam bir sürü table var zaten php dosyası olduğu için il karıza çıka nyeri bulmam lazım birini düzeltince sıraya girecek frontpage yok bende dreamveawer ile bakıyorum oda gayet düzgün gösteriyor.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
hocam bir sürü table var zaten php dosyası olduğu için il karıza çıka nyeri bulmam lazım birini düzeltince sıraya girecek frontpage yok bende dreamveawer ile bakıyorum oda gayet düzgün gösteriyor.

Bir tane SS koysan?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5