İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnternet Explorer 9 Geliyor

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Microsoft, Google'ın Internet Explorer'ı hızlandırmak için Chrome Frame'i çıkartmasına oldukça bozulmuş olmalı ki, Internet Explorer'a yöneltilen eleştirilere yanıt verdi ve Internet Explorer 9'da hıza, standartlara uyumluluğa inanılmaz bir önem verdi.

Microsoft Windows ve Windows Live bölümünün başında olan Steven Sinofsky, şirketin Profesyonel Geliştirici Konferansı'nda Internet Explorer 9'u sergiledi.

Sinofosky, IE 9'un geliştirilmesinde sadece üç hafta içerisinde beklenenden daha fazla yol alındığını açıkladı. IE 9 da testlerde Sunspider ölçümlerinde JavaScript render işleminde Firefox 3.56, Chrome 4.0 ve WebKit'in hız avantajını dağıttı. Acid3 render testinde çok daha yüksek uyumluluk kaydedildi.

Chip

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Eğer bu sürüm'de yine eskisi gibi olursa,expoler çok büyük darbe yiyecek.

çünkü diğer tarayıcılar çok kaliteli olmaya başladı.

T

trgy

Misafir
Chrome gibi üste taşısa tab kısmını kullanırım. internet explorer ciddi bir hız hamlesi yapmazsa gerçekten yok olacak yakında. Artık herkes internet explorer'dan soğumaya başladı.

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Zaten bu sürümün "sadece" Windows 7 ve Windows Vista uyumlu olacağına dair söylentiler var. Böyle bir adım atılması en büyük hatalardan olur gibime geliyor. Yani hız arttırsa bile ie 9 ile sadece hızı için işletim sistemi değiştirecek kişi sayısı sınırlı olur.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Her zaman Firefox, daima Firefox ..

Bence her zaman firefox degil,
Her zaman en iyisi, her zaman en hızlısı..

Şuan için firefox iyi denebilir. Bende firefox tercih ediyorum ama hızlı olmazsa işimi görmezse, "firefox o da neymiş" diyebilirim..

T

trgy

Misafir
Bence her zaman firefox degil,
Her zaman en iyisi, her zaman en hızlısı..

Şuan için firefox iyi denebilir. Bende firefox tercih ediyorum ama hızlı olmazsa işimi görmezse, "firefox o da neymiş" diyebilirim..

Firefox bana göre hızlı değil. Çok fazla zorluyor işlemciyi, chrome kullandığımda ise sanki hiç bir şey kullanmıyor gibi oluyorum.

GeniusTurkish

1
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Firefox bana göre hızlı değil. Çok fazla zorluyor işlemciyi, chrome kullandığımda ise sanki hiç bir şey kullanmıyor gibi oluyorum.

Son 1 senedir Firefox bencede çok hızlı değil. Aşırı ram yiyor. Chrome gibisi yok diyorum:) Lenovadanmı kaynaklanıyor acaba bu aynı şeyler trgy :)

T

trgy

Misafir
Son 1 senedir Firefox bencede çok hızlı değil. Aşırı ram yiyor. Chrome gibisi yok diyorum:) Lenovadanmı kaynaklanıyor acaba bu aynı şeyler trgy :)

lenovo olayı da aklıma gelmedi değil. Çünkü casper var 1 adet bir de abimde özellikleri vs lenovodan kötü ama cayır cayır çalıştırıyor firefox'u. :D

GeniusTurkish

1
İyinet Üyesi
Reaction score
9
lenovo olayı da aklıma gelmedi değil. Çünkü casper var 1 adet bir de abimde özellikleri vs lenovodan kötü ama cayır cayır çalıştırıyor firefox'u. :D

Yani ama bizim lenovalar eski biraz sanırım o yüzden öyle yapıyor olabilir. Benim masaüstündede Firefox yavaş kalıyor. Eskiden Firefox gayet hızlıydı. Şimdi tahtını bende Chrome'ye kaptırdı.

T

trgy

Misafir
Crome bilgi toplamasa, kullanacagizda..

Hangi program, hangi internet sitesi bilgi toplamıyor ki artık chrome toplamasın. Ben artık bilgilerimi saldım mevlam çayıra havasında yazıyorum, illa ki biri toplamasa biri topluyor. Yanlış bir üşünce olabilir benimkisi ama bu güvenlik işlerinden sıkılmaya başladım.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Şunu yaparsak olur aslında, bakalım bilgileri nereye gondermeye calisiyor. hosts dosyasından blocklarız :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5