İnternet fiyatları uçacak hazır olun!

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
2 Haziran 2016
Mesajlar
788
Reaction score
112
Konum
Hatay
Adil Kullanım Kotası kaldırılacak diye beklerken ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bir süredir dedikodu olarak dile getirilen ancak henüz resmi bir açıklama kazanmayan zam gelişmesinde yetkili ağızlardan bilgiler gelmeye başladı. TurkNet yetkilileri Türk Telekom’un toptan hat kiralama bedellerinde ciddi bir artışa hazırlandığını doğruladı ve konunun BTK’ya iletildiğini aktardı.

Türk Telekom’un ADSL’de hat kiralama bedellerini %66 oranında artırmak istediğini belirten TurkNet yetkilileri bu konudaki çalışmanın da BTK onayından sonra yasalaşabileceğini ifade ediyor. %66 oranındaki artış, üzerine eklenecek vergiler ile birlikte servis sağlayıcılara çok daha yüksek bir maliyet olarak geri dönecektir. Dolayısıyla bu da doğrudan kullanıcılara en azından benzer oranda yansımış olacak.

Bu bilgilere ek olarak Sözcü Gazetesi’ne konuşan TurkNet Bireysel İş Biriminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kurmuş şu ifadeleri kullanmış: “Alternatif operatörün 16 Mbps hızındaki internet için KDV dahil Türk Telekom'a vereceği para 43 TL civarında. Satarken hiç kâr etmese, başka hiçbir masrafı olmasa bile 58 TL'ye satması gerekiyor. Ancak satış, destek, altyapı masraflarını ve yüzde 25.5 KDV ve Özel İletişim Vergisi'ni koyarsanız vatandaşa satışı 80 TL'yi bulur.”

ALINTIDIR
 

similarweb

0
Onaylı Üye
Katılım
24 Ağustos 2015
Mesajlar
132
Reaction score
7
Zam gelir, zenginler daha da zengin olmaya devam eder. Garibanın beli iyice bükülmüştür zaten ama yere kapaklanmamak için sürünme moduna geçecektir.
Buna da şükür deyip emekleyelim hadin gari.
 

Salim Kurtoğlu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
18 Aralık 2018
Mesajlar
56
Reaction score
5
Konuyla alakası yok ama eklemek istiyorum: Bir göstere göstere zam sokmak vardır.Bir de alttan alttan zam sokmak vardır.Şu anda ki başımızdakiler ikinci seçeneği yapıyor.Alttan alttan insanların ekmeği ile oynuyorlar.Zengin daha çok zengin oluyor fakir ise daha çok fakir oluyor.En azından göstere göstere sokmaları daha iyi bu sisteme oylarımızla bu sene hayır demeyi unutmayalım.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst