İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnternet hızı sürekli değişiyor

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Merhaba,

Yaklaşık üç gündür modem arayüzünden upload ve download hızlarına baktığımda sürekli değişmeler olduğunu görüyorum.

normalde 9xxx gibi olan download hızı dün 1023 kbps 513 kbps (yanlış yazmadım) gibi değerler aldı şu an ise 28 kbps

upload hızında hiç değişme yok sabit 512 kbps

sizce sorunun nedeni nedir? Benim aklıma ttnet geliyor açıkçası 4-5 günde bir altyapı göçüyor

webtasarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir kaç gündür böyle bir sorun var.Geceleri internet kopmalar bile yaşıyorum.Modeme reset atmadan da düzelmiyor.Yenilenmeye gidiyor olabilirler :)

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Benimde çok nadir netim gidiyor.
Arada yavaşlıyor sonra devam.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Bir kaç gündür böyle bir sorun var.Geceleri internet kopmalar bile yaşıyorum.Modeme reset atmadan da düzelmiyor.Yenilenmeye gidiyor olabilirler :)

Hocam bence yenilenme değil de bildiğin altyapı çökmesi :peh:

Benimde çok nadir netim gidiyor.
Arada yavaşlıyor sonra devam.

Upload hızı:512
Download hızı: 256 :D Oldu olacak 56 olsun çevirmeli ağ nostaljisi yaşayalım :D

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
donanım haber den ttnet ekibine ulaşın, diğer türlü ara ara canıma tak etti, ordan yazınca müşteri memnuniyeti adına iletişime geçip mecburen yapıyorlar.

Scap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,

Yaklaşık üç gündür modem arayüzünden upload ve download hızlarına baktığımda sürekli değişmeler olduğunu görüyorum.

normalde 9xxx gibi olan download hızı dün 1023 kbps 513 kbps (yanlış yazmadım) gibi değerler aldı şu an ise 28 kbps

upload hızında hiç değişme yok sabit 512 kbps

sizce sorunun nedeni nedir? Benim aklıma ttnet geliyor açıkçası 4-5 günde bir altyapı göçüyor

İletişim bakır kablolardan yapıldığı için havanın yağmurlu olması gibi durumlar hat kalitesini etkileyebilir.

delpi10

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
malesef yağmurlu ve soğuk havalarda internet hızımızda sorunlar olabiliyor. kablolarımız korumalı olmadığından kötü şartlardan çabuk etkilenebiliyorlar.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Konuyu açtığım tarih 13 Temmuz :) Ne yağmuru ne kötü havası arkadaşlar :)

Sorun tamamen altyapıyla alakalıymış düzelttiler. Ama bir ay sürdü sürmedi yine hızlar iyice düştü. Hatta 56k internet ile nostalji bile yaptım :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5