İpucu İnternet tarayıcı geçmişi nasıl silinir?

SebastiHan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
85
Google ve Mozilla gibi tarayıcıları kullandıktan sonra bilgisayarda ya da telefonda bir iz kalmamasını isteyenler Google Chrome tarayıcı geçmişini silmek isteyebilirler. Tarayıcı geçmişini görebileceğiniz gibi geçmişi silebilirsiniz ya da geri getirebilirsiniz. Tarayıcı geçmişi nasıl silinir resimli olarak sizlere anlatmak istedim.

chrome-tarayıcı-geçmişi-temizleme.jpg

• geçmişi sil temizleme iphone
  • google geçmişi silme resimli anlatım
  • chrome geçmişi otomatik silme
  • geçmişi sil temizleme google
  • tarayıcı izlenenleri sil
  • İnternet tarayıcı geçmişi silme
  • telefonda girilen siteleri silme
  • hepsini sil
  • geçmişi temizle

Tarayıcı geçmişi silme resimli anlatım
Tarayıcıyı açtıktan sonra CTRL+H (Tarayıcı geçmişini açar) tuşlarına birlikte basarak ya da adres çubuğuna chrome://history/ ifadesini yazıp entere basarak tarayıcının geçmişine ulaşabiliriz.

tarayıcı-geçmişi-sil-chrome.jpg

Açılan sayfada Tarama verilerini temizle yazısına tıklayabiliriz ya da kısa yoldan adres çubuğuna chrome://settings/clearBrowserData ifadelerini kopyalarayarak enter tuşuna basabiliriz.

tarayıcı-geçmişi-sil-chrome-tarayıcı-geçmişi-temizleme.jpg

Şimdi açılan sayfada seçeneklere dikkat edelim. Son 1 saattir yapılan işlemlerin olduğu geçmişi mi sileceğiz, son 24 saat mi, bir hafta mı yoksa geçmişi tamamen mi silmek istiyoruz. Buna göre seçim yapabiliriz. Minik yeşil ok işaretleri ile de sadece indirme geçmişi mi, tarama geçmişi mi, çerezler ve siteler mi ya da otomatik doldurma geçmişini mi silmek istediğimize karar verip Verileri temizle butonuna tıklayarak geçmişi siliyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gardenn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Sürekli kullandığım bir durum ama bazen aynı internet üzerinde (IP üzerinde) işlem yaptığımız için arama sonuçları yine net bilgiler veremiyor. Bu gibi durumlarda internet bağlantısını kesip tekrar çalıştırmanızı tavsiye ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara pubg mobile uc