İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnternetten nasıl para kazandığımı açıklıyorum

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
İnternetten para kazanmak istiyorsunuz, o yüzden bu yazı başlığını tıklayıp içeriği okumaya başladınız. Gerçekten internetten para kazanmak istiyorsanız yazının devamını okumaya devam ediniz. Yazımın devamında internet üzerinden nasıl para kazandığımı açıklayacağım, umarım sana yol gösterir.

İnternetten para kazanmaya nasıl başladım ?

Yaklaşık 6 yıldır internet üzerinden, değişik platformlar sayesinde iyi paralar kazandım ve kazanmaya da devam ediyorum. İnternet üzerinden para kazanabileceğiniz gerçek uygulamalardan daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. İsteyenler o yazılarıma da göz atabilirler.

İlk para kazanmaya kendi açtığım siteden başlamıştım. Teknoloji içerikli açtığım sitede; akıllı telefonları tanıtıp fiyatları konusunda bilgi veriyordum. Zamanla site trafiğim artmaya başladı. bazı kelimelerin arama motorlarında olmadığını fark ettim. Bu fırsatı değerlendirmek için, o kelimeler ile ile ilgili başlıklar açtım ve ciddi içerikler hazırladım. Bahsettiğim site "Google" tarafından cezalandırıldığı için açtığım bazı konu başlıklarından da bahsedeceğim. Bu ceza bana bir ders oldu. Ancak site ceza almadan önc,e benim ciddi sayıda müşterim olmuştu ve hepsinin de iletişim bilgileri kayıt altına alınmıştı. Örnek konu başlıklarından da nasıl bir iş yaptığım anlaşılacaktır zaten.

Örnek konu başlıklarım: " Arabistan telefon fiyatları " , " Arabistan'dan telefon satın alma ", "Arabistan iPhone fiyatları", Arabistan'dan iPhone Getirtme" buna benzer onlarca konu başlığında web sitem ilk sıralarda yer alıyordu. Bu kelimelerden günlük 1500- 2000 civarı organik ziyaretçi alıyordum. Bu konu içeriklerinin sonuna da iletişim bilgilerimi ekliyordum. Özellikle whatsapp üzerinden iletişime geçip Arabistan'dan telefon alma ile ilgili bilgi almak isteyenler çok oluyordu. Ben de konu ile ilgili öğrendiklerimi onlarla paylaşıyordum.

Soru soranlar arttıkça işin boyutu değişmeye başladı. Benden telefon talep edenler olmaya başladı. Bunun üzerine "Arabistan'dan telefon getirebilir miyim? " diye araştırmaya başladım. Araştırmalarım sonucunda Türkmen asıllı ama Suudi Arabistan'da yaşayan bir arkadaşla tanıştım. Hataylı Türklerle uzun yıllardır çalıştığı için Türkçeyi çok güzel öğrenmişti. Ona durumu anlattım. Tamam dedi ben sana istediğin telefonları gönderirim.

Sorun şu idi telefonları kiminle gönderecekti ?

O soruna da çözüm bulduk. Türkiye'den umreye giden bazı arkadaşlar oluyordu. Onlarla Türkmen arkadaşı tanıştırdım ve onlarla bana telefon gönderim işi başladı. Türkmen arkadaş Hatay'dan kereste alıp onları sehpa için işliyordu. O bana telefon gönderdikçe ben telefon paralarını, kereste aldığı yere ödüyordum. Böylece birbirimize güvenmeye başladık. Belli bir zaman sonra Türkmen arkadaş Türkiye'ye beni ziyarete geldi. iyice arkadaş olmuştuk.

O yıllarda S.Arabistan ile Türkiye kıyaslandığında akıllı telefon fiyatları arasında ciddi fiyat farkı vardı. S.Arabistan'dan iPhone 6S Plus ya da iPhone 7 alanlar neredeyse 1000 TL kazançlı oluyorlardı. Ben de telefon başına bu oranın cazipliğini yitirmeyecek şekilde, 300 TL kar ediyordum. Bu şekilde yaklaşık 2 yıl boyunca çok iyi para kazandım. Daha sonraki 2 yıl içinde kazancım azalmaya başladı. Türkiye'de doların yükselmesi, aradaki fiyat farkını çok azalttı. S.Arabistan'da Riyal, dolara endekslendiği için, Riyal TL karşısında değer kazandı. 3.75 Riyal 1 USD yapıyor. Umarım ne demek istediğimi anladınız.

Bu sektör bittikten sonra, bionluk üzerinden makale satışı yaparak para kazanmaya devam ettim. Makale satışları ile beraber, backlink ve SEO işleri de yapmaya başladım. Oradan da bir gelir elde etmeye devam ediyorum.

İyinet forum üzerinden de halen çalıştığım müşterilerim var. Forum siteleri üzerinden de aldığım işlerle kazancım daha da arttı.

Umarım bu yazım sizlere internetten para kazanma konusunda yardımcı olur.

furkansayers

İyinet Üyesi
Reaction score
44
Kardeşim güzel bir kazanç yolu bulmuşsun.
Şunu merak ettim, biz de Arabistan’dan telefon getirtrebilir miyiz acaba? Oradan alıp toplu satış yapma konusunda yardımcı olur musunuz?

reklamajansi007

Onaylı Üye
Reaction score
7
Para kazanma konusunda fikir vermesi adına güzel bir makele olmuş hocam. Ben de bu işe nasıl başladığımı insanlara anlatmak istiyorum ama güzel bir yazı çıkar mı bilmiyorum. Beni tesadüfler zengin etti desem inanmazsınız. Tevafuk da diyebiliriz. Şu anda Türkiye’deki birçok firma ile görüşmelerim oluyor . İyinet üzerinden internetten kazanç hikayem gibi bir bölüm olsa da gerçek başarı hikayelerini yazsak ve herkes okusa.

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
Para kazanma konusunda fikir vermesi adına güzel bir makele olmuş hocam. Ben de bu işe nasıl başladığımı insanlara anlatmak istiyorum ama güzel bir yazı çıkar mı bilmiyorum. Beni tesadüfler zengin etti desem inanmazsınız. Tevafuk da diyebiliriz. Şu anda Türkiye’deki birçok firma ile görüşmelerim oluyor . İyinet üzerinden internetten kazanç hikayem gibi bir bölüm olsa da gerçek başarı hikayelerini yazsak ve herkes okusa.
Teşekkür ederim. Iyinette böyle bir bölüm olsa gerçekten iyi olur. Başkalarına yol gösterici olur.

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
Kardeşim güzel bir kazanç yolu bulmuşsun.
Şunu merak ettim, biz de Arabistan’dan telefon getirtrebilir miyiz acaba? Oradan alıp toplu satış yapma konusunda yardımcı olur musunuz?
Şu an dolar yüksek olduğundan çok kazanç bırakmıyor. Ama kur degisirse kazanç bırakmaya başlar o zaman irtibata gecebilecegim arkadaşlarım var. Şu an için bu iş beklemede.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5