İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

internetten para kazanma bilgili biri gelirse sevinirim

cang0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
s.a arkadaşlarım ve büyüklerim konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın ben öğrenciyim ve inetrnetten para kazanmak istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz kazanabilirmiyim böyle şeyler doğrumudur acaba bilgi verirseniz çok sevinirim hayırlı günler.

TamDosya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu işlerde tecrübeli olman lazım. netten biraz araştırma yap bişeler öğrenmeye çalış. iyitay'ın dediği gibi nette para kazanmak doğrudur ama zordur.

cang0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nette doğru bilgi yok kimisi kazanılır kimisi kazanılmaz diyor kimisi hiç uyraşma diyor siteyide nette bir sitede 1 kişi vermiş allahtan karşıma çıkttı yanlış bilgi dolu nette neler önerirsiniz bana ?

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Paypal olması şart değil. Ben 2-3 senedir uğraşıyorum bende de paypal yok. :D

Sabırlıyım diyorsan bir kodlama dili öğrenmeni tavsiye ederim.

En basit iş olarakta api scriptli bir video sitesi kurabilirsin. :rolleyes:

cang0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama kredi kartı lazımmış para çekmek için bi arkadaş demişti sonra kendininkini verdi video izleyerek kazanıyormuş dedi bölüşürüz banada güvenli gelmedi kredi kartı olmadan çekilmiyormu acaba buradan para ?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
kimse sana nasıl para kazandığını anlatmaz. Boşu boşuna zaman harcamana değmez. Sen sordukça kazananlar kaçamak cevaplar verir yada ters tarafa gönderir. Diyelim ankaradasın ve para kazanmak için istanbulu sordun adam sana hakkariden gidicen der sende ilk hakkariye gidersin.

30 yaşına geldim bir kişiyi de görmedim ince ayrıntılarına kadar böyle yaparsın deyip te para kazanmasını sağlayan. 3 ayın kafadan salak salak sitelere üye olup reklam tıklamakla geçer. Sonra ptc yi öğrenirsin 6 ayda orada geçer sonra forexi öğrenirsin 1 yılda orada gider. Ondan sonra dersinki kendi sitemle neden ilgilenmedim :D sitenin hiti 3--5 bin olur aylık 100 $almaya başlarsın askerlik gelir gidersin gelirsin sitelerin yine harap olmuş 100 dolar için gene yırtınırsın birde bakmışsın 5 sene geçmiş sen 2 bin $ kazanmışsın. Sonra dersin keşke kendi işimle uğraşsaydım da bu kadar zamanımı boşuna geçirmeseydim.

Sitede 15 bin üye var firması olmayıpta yada internet firmasında çalışmayıp ta 100$ kazanan kaç kişi var desen heral de 500 kişi bile çıkmaz. Yani 100 kişiden 3 ü 100$ ın üstünde kazanıyor. bence git ne okuyorsan o iş ile ilgilen burda boşuna zaman kaybetme :D bilgisayar bölümüne girmişsen zaten ayvayı yemişsin sen bitirene kadar muhtemelen 1000 den fazla bil. mühendisi 50-60 binde bilgisayar teknikeri yetişecektir. Zaten biz iş bulamıyoruz doğru düzgün çalışacak , iş bulsan da adamın projesi bitince kapıyı gösteriyor.

En basiti Antalyadayım burada ne kadar iyi programcılar donanımcılar var 2 sene otelde çalışamıyor 1 yıl bitince sepetliyorlar. 30-40 yaşında bilgi işlemcilerin cv sinde otel dolu. Zaten otel 6 ay açık olduğu için ya 6 ay çalışıp gönderiyorlar yada 6 ay ücretsiz izne çıkıyorsun. İstisnalarda var tabi o gruba girebilmen içinde amcanın bir yerlerde müdür olması lazım :).

Düzeltme : Ayrıca sosyal hayatında da ot gibi olursun.

TamDosya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kredi kartına gerek yok. kredi olmadan ayda 500 dolara kadar banka hesabına para gönderme hakkın var. Kredi kartın olursa eğer her ay sınırsız para gönderebilirsin.

cang0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banka hesap var ziraat :D daha 17 yaşındayım lise 4e geçtim okulumada devam tabiki ama azda olsa harçlığım çıksın diye düşünüyorum çünkü baba yok başta aileme fazla yüklenmek istemiyorum

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
program ekliyebilirsen sana bir site verebilir tabi sadece kullanman için 7 yıllık web sitesi bir ara günlük 40$ kazanıyordum sonra google siteyi banladı :) bende banı açtırdıktan sonra bir daha uğraşmadım sanırım 2 sene olmuştur ilgilenmiyeli. İlk önce bir tane adsense hesabı aç sonra beni bulursun. hiti 300-500 civarı bir şeydi en son

cang0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gerçektenmi çok sağol :) adsense nasıl açabilirim ?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Eğer ailene yük olmak istemiyorsan git oku hiç bulaşma çünkü ilk yıl bişi kazanamazsın , çoğu zamanın kazıklanarak , kötü deneyim edinerek veya olumsuzluklarla geçer...

1. si kimse sana para kazanma yolunu birkerede anlatmaz.

2. Hayatındaki yola karar vericeksin.Emek harcamadan sana kimse para vermez.Burayla ilgilenebilcekmisin yeri gelcek 4-5 saat hiç kalmadan eşşek gibi çalışabilcekmisin ? .Öyle reklam izle video izle email oku saçmalıkları zaten vakit kayıplığından başka işe yaramaz (kesin ve net kanıdır kulak asmamazlık yapma)

3. Eğer ilgilenirim diyosan site yapmayı öğren .İlgilenebileceğin bir site olsun reklam vereni iyi olan bir site olsun.Oda olmadı hazır bir script kur (önerilen).Günü gününe geliştir siteni bir bebek gibi büyüt.5 aya kalmaz para kazanmaya başlarsın zaten işide öğrenmiş olursun...2. 3. siteyide açarsın.Günlük 5-10€ kazanmaya başlar daha sonrada yükseltirsin.

4. Olarak bunları yapmadan önce forumu aç ve baştan sona eski makaleleri oku , zaten kaparsın bişiler.

Uğraşamam uğraşmadan bir yol önerin diyorsanız sana güle süle düşen ağlamaz derim:D

(Ozcanın teklifte gayet iyi hatta yarı yarıya bile anlaşabilirsin hem işi öğretir oda seni iş yükünden faydalanır.)

cang0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer ailene yük olmak istemiyorsan git oku hiç bulaşma çünkü ilk yıl bişi kazanamazsın , çoğu zamanın kazıklanarak , kötü deneyim edinerek veya olumsuzluklarla geçer...

1. si kimse sana para kazanma yolunu birkerede anlatmaz.

2. Hayatındaki yola karar vericeksin.Emek harcamadan sana kimse para vermez.Burayla ilgilenebilcekmisin yeri gelcek 4-5 saat hiç kalmadan eşşek gibi çalışabilcekmisin ? .Öyle reklam izle video izle email oku saçmalıkları zaten vakit kayıplığından başka işe yaramaz (kesin ve net kanıdır kulak asmamazlık yapma)

3. Eğer ilgilenirim diyosan site yapmayı öğren .İlgilenebileceğin bir site olsun reklam vereni iyi olan bir site olsun.Oda olmadı hazır bir script kur (önerilen).Günü gününe geliştir siteni bir bebek gibi büyüt.5 aya kalmaz para kazanmaya başlarsın zaten işide öğrenmiş olursun...2. 3. siteyide açarsın.Günlük 5-10€ kazanmaya başlar daha sonrada yükseltirsin.

4. Olarak bunları yapmadan önce forumu aç ve baştan sona eski makaleleri oku , zaten kaparsın bişiler.

Uğraşamam uğraşmadan bir yol önerin diyorsanız sana güle süle düşen ağlamaz derim:D

(Ozcanın teklifte gayet iyi hatta yarı yarıya bile anlaşabilirsin hem işi öğretir oda seni iş yükünden faydalanır.)

ilginizden dolayı çok teşekkür ederim günden şu anda max 24 saat min 10 saat civarı netteyim okul zamanıda 4-5 saat rahat oluyor vaktim :) özcanında teklifi çok güzel sağolsun ama adsenseye üye oalamdım site ismi istiyor bide paypal yaşı bankadaki yaş farklı olsa ödemede sorun olurmuki ?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
paypala hiç mi hiç gerek yok google la başla ;) Sana başka bişi gerek yok.Banka hesabımda varmış.

Siteye gelince aç bi blog bi kaç özgün şey yaz veya oku özetini çıkar...Sonra başvur ;)

Forumda var nasıl hızlı adsense açılır diye (onlara bakma sadece örnek al:D)

Eğer ozcanın site hala banlı değilse geçmişi olan 7 yıllık bi site senin için çok güzel bir deneyim olur ;)

Oda olmadı kendi siteni aç, oda olmadı hosting domain alacak param yok diyosan blogla git...

İngilizcen iyimi ?

cang0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o kadar iyi değil anlaşırım karşılıklı ama site için biraz zor ama siteler var bildiğim çok güzel çeviri yapan :D

cang0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google adsensemi o google başla dediğin paypal istiyor oda :S

neverland

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kardeşim , bence öncelikle birincisi okulu hiç bir şekilde aksatma istersen ayda 500 dolar kazan,ne okuyosun bilmiyorum ama gidebilirsen üneversiteye git
ikincisi sana kısa sürede çok para kazanma vaad eden kim varsa ondan tam ters istikamette uzaklaş,bu insanlar tuzaktır,önce sana kitap satar sonra ortadan kaybolurlar,tek başına kalırsın
ilk etapta, fazla bilgin olmadığını görüyorum, biryandan sağlam bikaç ptc sitesi tıkla,upload siteleri var upload yaparsan onlarla uğraş ,blog ve site kur derim, bunlarla ilgili bilgiler gerek bu forumda gerekse internette mevcut,
araştırmak çalışmak,çalışmak çalışmak kolay gelsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5