İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnternetten Para Kazanmak Çok Mu Kolay ?

hassanmetin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternetten para kazanmak deyince akla farklı farklı pek çok yöntem gelir. Bu makale de bunları anlatmayacağım. Ancak bilgi sahibi olunması için Sermayesiz İnternetten Para Kazanmak başlıklı makalemi okuyabilirsiniz.

Ülkemizde 40 milyondan fazla internet kullanıcısı bulunmakta. Bu rakam düşünüldüğünde ne büyüklükte bir pazarın karşımızda olduğunu anlamak hiç zor olmasa gerek. Hemde bu pazara ulaşmak tek bir tıkla mümkün olunca internet girişimcilerinin sayısını ve hevesini artıran bir durum söz konusu oluyor. Günümüzde akıllı telefonlar, tabletler, Wİ-Fİ teknolojisi gibi bir çok yenilik internetin kullanım oranını da haliyle çoğalttı. Bütün bu gelişmeler ticaretin de internete doğru yönlenmesine yani e-ticaretin meydana gelmesini sağladı.

Bugün e-ticaret yaparak para kazanmak isteyen insan sayısı hiç de az değil. Fakat internetin herkese sunduğu eşit fırsatlar, bilgi birikimi deneyim ve tecrübe farkından dolayı eşit olarak kullanılamamakta. İnternetten ürün satmak yada hizmet pazarlamak isteyenler arasındaki profesyonellik, bu büyük pazardan alınan pay oranlarını doğru orantıda etkiliyor. Bununla da kalmayarak internetten ürün satmak adına hiç pazarlama bilgisine sahip olmayan kişiler, basit olarak görüp düşündükleri internetten para kazanmak işinden hayal kırıklığıyla ayrılıyorlar.

İnternetten Para Kazanmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir ?

Uzun zamandır hayatımı internetten para kazanarak sürdürüyorum. Zaten beni tanıyanlar bu durumu biliyor :) internetten para kazanmak için kendi gözlemlediğim ve uyguladığım yöntemleri bu blogdan zaman zaman sizlerle paylaşıyorum. Ancak sıradan kişilerin yani hemen hemen herkesin yapabileceği internetten para kazanmak adına olan yöntemlerini yazıyorum. Dünyada satış ortaklığı sistemini bilmeyen yok fakat ülkemizde yeni adını duyurmaya başladı. Satış ortaklığı hakkında bilgisi olmayanlar için Affiliate Marketing nedir ? başlıklı makalemi okuyabilirsiniz.

Satış ortaklığı hakkında bilgi sahibi olduğunuzu varsayarak konumuzun daha fazla dağılmaması için makaleme devam ediyorum.

İnternetten Para Kazanmak İçin Hangi Pazarlama Stratejisini Kullanmalıyız ?

Dürüst olmak gerekirse bu konu kitap hacminde değerlendirilmesi gereken bir konudur. Fakat internetten para kazanmak mesleğine yeni başlayanlar ve fikir sahibi olmak isteyenler için birkaç önemli husustan söz etmek istiyorum. Her zaman rakamlara odaklı pazarlama stratejisi uygulamak başarılı olmaya yeter. Bu sebeple sizlere en son Google Analitics raporlarından derlenen bilgileri aktarmak istiyorum. Google 38 bin raporu değerlendirip hangi pazarlama stratejisinin internetten para kazanmak için uygun olduğunu bize söylüyor.

Tüketicinin bir ürünü satın alması için 4 aşama mevcut. Farkındalık, düşünme, eğilim ve satın alma. Satış ortakları için önemli olan aşama satın alma bölümü. Fakat satın almaya giden yolda diğer aşamalarında sağlanması gerektiği bir gerçek. Google araştırmasından alınan üstteki resimde farkındalık-düşünme-eğilim aşamalarını tüketiciye sağlamak için kullanılan pazarlama kanallarının sosyal medya, e-mail, display çalışmalar olduğu görülmekte. Satın almayı sağlayan pazarlama kanallarının en önemlisi ise, organik sonuçlar oluyor. Yani diğer adıyla internetten ürün satmak için kullanılması gereken en önemli pazarlama stratejisinin SEO olduğunu buradan anlıyoruz.

Neden SEO ?

Google yaptığı araştırmalar da tüketicilerin farkındalık ve düşünme aşamalarının ardından ürünü 26. günde satın aldıklarını saptamış. Bu zaman zarfında kişi, farkında olduğu ürün hakkında fiyat karşılaştırmaları, bilgi aramalarını yapıyor. Bunu da yaparken kullandığı kanal tabiki internet. İşte bu aşamada hangi ürün sağlayıcısı bilgi toplamaya çalışan insana çözüm sunuyorsa, internetten para kazanmak yarışını o kazanıyor. Tüketiciye en iyi bilgiyi ulaştırmanın yolu da arama motoru sonuçlarında ilk sıralar da çıkmak. Haliyle bu da SEO çalışmalarıyla mümkün olan bir durum.

İnternetten ürün satarak internetten para kazanmak isteyenler için SEO ve SEM kullanılması gereken önemli bir pazarlama stratejisidir.

Kaynak : İnternetten Para Kazanmak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5