İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

invalid floating point

P

purple

Misafir
arkadaşlar çok pardon
bu soruyu daha öncede sormuştum fakat sorunu çözmemi sağlayan cevap forumdan silinmiş galiba.
3 alanım var paradoxda ,3ü de number ve default valueları 0,2sinin currency fieldı true.
bunlar delphide floatfield olarak gözüküyor.
befor postta bu 3 alan arasındaki işlemler şu şekilde
miktar fieldı ile birimfiyatı çarpıp toplam tutarı bulmak istiyorum ama invalid floating point operation hatası veriyor.bu hata nedendri nasıl giderilir

Q

quickpink

Misafir
merhaba,

işleme giren 3 değişkenden biri ve ya birilerinde hiç bir değer olmamasından kaynaklanmaktadır. Yani değişkenlerde sayılsal değer veya eilk değer ataması olmamasından kaynaklanır. Bu durumda değik,şkenin başlangıç değeri lisanssız dır. lisanssız sayısal değer ifade eden bir değer değildir. Özellikle sayısal işleme girecek sayısal değerler açısında.

OnNewrecord event aksiyonunda mutlaka bu değerlerin ilk değer almalarını sağlamalısın. (örneğin 0 (sıfır) )

Kolay gelsin.

P

purple

Misafir
database olarak paradox kullanıyorum ve bu 3 alanın herbirinin database de default value su 0.BDE de decimaldigitsden kaynaklanıyor olabilirmi acaba sorun?çünkü decimaldigits önceden 2ydi 0 yaptım.benim bilda program çalışırken default valuesunu 0 atadığım fieldlar 0 gözüküyor.fakat install ettiğim bilgisayarlarda hala default valuesu 0 olan fieldlar 0,00 gözüküyor.bu neden oluyor anlayamadım ama sorun bundan da kaynaklanıyor olabilir.
:wink: :wink: :wink: :?: :?: :?:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi