İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IP numaralari dökumu

T

tsuer

Misafir
Netmeeting Kullanarak bir telekonferans sayfasi olusturmak istiyorum. Öyle ki, uyeler o sayfaya geldiklerinde bir Java Applet yada baska bir metodla syafanin kösesinde o an o sayfayi ziyaret edenlerin IP numaralarinin dökumu görulebilsin, ben de konferans yöneticisi olarak bu IP'leri kullanip uyeleri Netmeeting'e davet edebileyim. Uyelerimin cogu herseferinde random IP aliyor, dusundugum bu metod hakkinda yardimci olabilecek veya baska pratik bir yol önerebilecek arkadaslarinin yardimini rica ediyorum.

G

Gunes

Misafir
ASp evya php ile bağlanan kullanıcın ip adresi REMOTE_ADDR ile kolayca bulunabiliyor. O anda aktik olan kullanıcılar da bulunabildiğine göre ikisini birleştirerek bu yapılabilir gibi...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5