İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iPhone 6s Özellikleri

Teknolopi

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Mayıs 2014
Mesajlar
318
Reaction score
0
Apple‘ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte Apple Watch‘u tanıtmasının ardından teknoloji severler bu kez de iPhone 6S gelecek mi sorusuna odaklandı. Henüz bir iddiadan ibaret olsa da yüksek olasılıkla çıkacak olan cihaz ile ilgili bilgileri sizin için bu haberimde toparladım.

iphone-6-iphone-6-plus-karsilastirma-sdn-promo.jpg


Öncelikle iPhone 6S‘te kullanılacak olan işlemciye değinelim. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus‘ta A8 işlemcisini kullanan Apple bu işlemciyi TMSC ilebirlikte üretmişti. Ardınan iPad Air 2‘de A8X isimli 3 çekirdeğe sahip ve 1.5 GHz hızında çalışan bir işlemciye yer vermişti. iPhone 6S‘te kullanılması beklenen A9 işlemcisi için ise 20nm’nin altında üretim yapmak isteyen şirket TSMC‘nin 20nm altında üretim yapabilecek teknolojisi olmadığı için A9 çipinde Samsung ile anlaşmaya gitmeye hazırlanıyor.

iphone_sim_slot.jpg


Öte yandan kamera açısından da güçlü iyileştirmeler içerecek olan iPhone 6S‘te optik zoom’a sahip bir kamera kullanabilir. Ayrıca lens açıklığıno da yükselterek sensörün daha fazla ışık almasını sağlayacak olan Apple bu sayede daha yüksek kalitede fotoğraflar çekebilmeyi hedefliyor. iPhone 6s Özellikleri Ancak kamera yine 8 MP olarak kalacak gibi görünüyor. Bununla birlikte bir diğer iddia da cihazın ekranında 3D baskı teknolojisi kullanılacağı yönünde. Bu teknoloji sayesinde ekran farklı el hareketleri ve kombinasyonlar ile çok farklı özellikleri çalıştırabilmek mümkün oluyor. Şirket buna benzer bir teknolojiyi Apple Watch isimli akıllı saatinde kullanmıştı.

Ekrana gelecek olursak Apple‘ın 5.5 inçlik phablet modeli iPhone 6 Plus pek beğenilmemişti. 4.7 inçlik diğer model ise Android’e özenildiği şeklinde eleştirilere maruz kalmıştı. Bu sebeple şirketin alışık olmadığımız bir ekran boyutu kullanması çok da sürpriz olmaz. Ancak olması beklenen 4.5 ile 5 inç arasında bir ekran boyutu tercih edilmesi.

apple-blue-apple-1024x640.jpg


Öte yandan değinilmesi gereken bir başka konu da cihazda kullanılacak RAM miktarı. iOS oldukça stabil bir işletim sistemi olduğu için yüksek miktarda RAM‘e ihtiyaç duymuyor. Bu sebeple Apple sadece tekdüzelikten kurtulamak amacı ile 1.5 GB‘lık bir RAM kullanabilir. Ancak 1 GB kullanması daha muhtemel bir olasılık olarak karşımıza çıkıyor.

Cihazın çıkış tarihini merak edenler ise üzücü bir haberim var. Henüz net bir tarih belli olmamakla birlikte cihazın Eylül ayında çıkması yüksek bir olasılık.

Kaynak: iPhone 6s Özellikleri
 

bykanokan

0
İyinet Üyesi
Katılım
29 Temmuz 2013
Mesajlar
40
Reaction score
0
Iphone 7'nin çıkan özelliklerine baktım'da hayranlıkla kaldım ama çok cep yakacak gibi
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst