İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iPhone artık Türkçe

X

Xman

Misafir
Apple’ın bugün iTunes üzerinden kullanıma sunduğu iPhone 2.2 işletim sitemi, devrimsel telefona Türkçe dil seçeneğini ekliyor.

Apple tarafından geçtiğimiz ay içerisinde 21 Kasım’da kullanıma sunulacağı belirtilen iPhone 2.2 yazılımı iTunes üzerinden kullanıma sunuldu. Yeni yazılımla birlikte Apple iPhone ve iPhone 3G modelleri Türkçe işletim sistemiyle birlikte yeni özelliklere kavuşuyor.

Apple’ın bugün kullanıcılarına sunduğu yeni iPhone yazılımı sayesinde artık kullanıcılar iPhone ve iPhone 3G modellerinde Türkçe arayüz kullanabilecekler. Bunun için yapılması gereken iTunes yazılımının son sürümünü bilgisayarlarına yükleyip iPhone modellerini otomatik olarak güncelledikten sonra, ana menüde bulunan “Settings” (ayarlar) menüsünün altındaki “General” (genel) başlığının en alt satırında bulunan “International” (uluslararası) menüsündeki “Language” (dil) ayarını belirlemek.

Yeni iPhone sürümüyle birlikte Türkçe desteğinin dışında telefonun işletim sistemine bazı iyileştirmeler de yapılıyor. Bunlar;

Haritalar içerisine Google Street View eklentisi
Haritalar içinde çoklu taşıma ve yürüyüş yolu rotası
Haritalarda eklenen yer imleri (Pin) için adres görüntüleme
E-posta ile konum paylaşma
Zaman çizelgesiyle e-posta alınıp verilirken karşılaşılan problemler çözüldü
HTML biçimindeki e-postaların görüntülenmesi düzeltildi
iTunes yazılımı içinden Podcast (internet üzerinden ses ve görüntülü yapılan dizi yayınlar) yüklenmesi
Safari internet tarayıcısında yer alan problemlerin giderilmesi
Visual Voicemail (Görüntülü Sesliposta) yazılımında ses kalitesinin iyileştirilmesi
“Home” tuşuna basıldığı zaman ana menüdeki ilk sayfanın getirilmesi
Yazım sırasında otomatik olarak gerçekleştirilen “Yazım düzeltme fonksiyonu”nun ayarlar altında bulunan klavye seçenekleriyle kapatılabilmesi.

Apple yeni yazılımın, 2.1 sürümüne göre pil ömrüne ve 3G ağlardaki performans problemlerine de iyileştirme getirdiğini belirtiyor.

Kaynak: Ntv

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
1milyara satılacak telefona 2mp kamera koyan zihniyetten ne beklenir.. kafasızlık tek kelimeyle koy 5 mp i adam gibi birşey olsun bari.. bu telefonu alanın aklına şaşarım.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
1milyara satılacak telefona 2mp kamera koyan zihniyetten ne beklenir.. kafasızlık tek kelimeyle koy 5 mp i adam gibi birşey olsun bari.. bu telefonu alanın aklına şaşarım.
zevk meselesi

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
parası önemli değilde.. dokunmatik ekranlara oldum olası alışamadım, hala numerik panel telefonlar kullanıyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122

adamlar 1000 ytl ye satmıyorki 200 dolara satıyor bizimkiler bin küsüre satıyor.Haliyle kazık her yerde kazık

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5