iPhone' da Hücresel Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

BilisimBilgi

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
14
Reaction score
0
Sürekli olarak yanımızda bulundurduğumuz ve artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan akıllı telefonlarda yaşanılan en büyük sıkıntı şarjlarının yanı sıra sınırlı internet paketlerinin de su gibi tükenmesidir. Bu durum karşısında kullanıcıların işine yarayacağını düşündüğüm bazı ipuçlarını paylaşmak istedim.

App Store ya da Google Store' da yayınlanan bir çok uygulama internet erişimini arka planda açık bırakarak, aralıksız bir şekilde internet üzerinden data indirmeye çalışmakta. Her ne kadar masum gibi görünse de bir anda internet paketinizin azaldığını görebilmeniz mümkün. Bu durum karşısında neler yapılabilir?

Yapılan araştırmalar sonucunda iOS 9 güncellemesi yapılmış bir iPhone üzerinde tüketilen veri ile Android işletim sistemine sahip cihazlar arasında gözle görülür farklar araştırmacıların yaptığı test sonuçları ile ortada. Yapılacak bazı ayarlar sonucunda bu sorundan kurtulmanız mümkün.

Otomatik indirmeler için "Hücresel Veri" yi kapatın

Ayarlar > iTunes Store ve App Store yolunu izledikten sonra Hücresel Veriyi Kullan seçeneğini kapatın.

Wi-Fi Yardımı Kapatın

Ayarlar > Hücresel yolunu izledikten sonra Wi-Fi Yardımı seçeneğini kapatın.

iCould Mobil Veriyi Kapatma

Ayarlar > iCloud > iCloud Drive yolu izlendikten sonra Hücresel Veri yi Kullan seçeneğini kapatın.

Kullanmadığınız Uygulamaların Hücresel Veri Kullanımını Kapatın

Ayarlar > Hücresel başlığı altında hücresel veriyi kullanan uygulamaları görebilirsiniz. Bu başlık altından kullanmadığınız uygulamaların hücresel veriyi kullanmasına izin vermeyin.

Kaynak
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst