İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iPhone'a LPG taktırılırsa...

Kriptex

1
İyinet Üyesi
Reaction score
1
20111226022450_iphone.jpg

iPhone'unuzu her gün şarj etmekten sıkılanlar... Ona LPG bağlasaydınız bakın neler olurdu...

Amerikan akaryakıt şirketi ExxonMobil'in başkan yardımcısı Bill Colton'a göre eğer iPhone 4S'inizi şarj etmek için gaz kullanma şansınız olsaydı, 1 galon (3.8 litre) gaz ile 20 sene boyunca şarjınız bitmezdi. Tabii ki böyle bir şey şu an için olmayacak fakat burada üstüne basılan konu gazın enerji potansiyelinin çok yüksek olduğu.

Yüzlerce kilo ağırlıktaki arabalarımızı, saatte 150 km ve üstü hızlara çıkarabilen gazın enerjisini elbette küçümsemek yanlış olur ama günlük hayatımızdan bu somut örnek bu gücü bize daha net olarak anlatıyor.

Benim görüşüm:Varsa böyle birşey ilk ben yaptırıyım :şekil:

judgeofnight

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlerde olabilir bu haber boşuna yapılmamıştır kesin bilim adamları üzerinde araştırıyordur. Ama patlama tehlikesi de daha çok olur. :)

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Saat 8de %100 sarjim vardi. 9'dan 11.20'ye kadar slide soccer diye bir oyun oynadim. Suan sarjim %54 kaldi. Eger oyuna devam edersem aksama kadar sarj mumkun degil dayanmiyor. Ancak hicbir uygulamayi acmazsam aksama kadar gider. Cogu kez eve donmeden sarjim bitiyor. Kesinlikle bu sarj mevzusu cok gicik bir durum. LPG faaliyete gecerse kesinlikle taktiracagim. Hem gazin ortalama fiyati 2 TL gibi. Gazda performans dusuklugu olabilir, belki AVM otoparklarina İphone ile giremeyebiliriz ancak az yakmasi İphone kullanicilarini cok memnun eder.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5